Galaxy A30s için merakla beklenen güncelleme yayınlandı!

0

Bir süredir düşük segment modelleri için Android 11 güncellemesini yayınlayan Samsung, şimdi ise Galaxy A30s için bu güncellemeyi piyasaya sürdü.

Güney Kore menşeili teknoloji devi Samsung, Android 11 dağıtımının artık sonlarına doğru gelmeye başladı. İlk olarak amiral gemisi ve yeni nesil modelleri güncelleyen üretici, bu kez de orta ve giriş seviyesi modellerine Android 11 güncellemesini ulaştırıyor. Daha önce Galaxy A20 için bu güncellemeyi piyasaya süren üretici, şimdi ise Galaxy A30s için aynı güncellemeyi kullanıma sunuyor.

Galaxy A30s için Android 11 güncellemesi şu anda Rusya’daki kullanıcılar için çıktı. A307FNXXU2CUF2 yapı numarasını taşıyan bu güncelleme One UI 3.1 arayüzünü de beraberinde getiriyor. Bununla beraber güvenlik yaması da 2021 Mayıs ayına yükseltiliyor.

Galaxy A30s Android 11 güncellemesini aldı

Android 11 güncellemesinin değişiklik günlüğü diğer modellerde olduğu gibi A30s içinde geçerli. Kullanıcılar bu güncelleme ile birlikte; otomatik izin sıfırlama, yeni sohbet balonları, bildirimler alanındaki konuşmalar bölümü, hızlı ayalarda yeni medya oynatıcı widget ve gelişmiş güvenlik gibi özelliklere kavuşuyor.

Galaxy A30s

Öte yandan One UI 3.1 ile yeni arayüz tasarımı, daha fazla özelliğe sahip stok uygulamalar, dinamik kilit ekranı seçenekleri, geliştirilmiş AOD modu, iyileştirilmiş Dijital Denge, güncellenen cihaz bakım sayfası gibi özellikler de kullanıcılara geliyor.

Güncelleme Rusya’daki kullanıcıların ardından diğer ülkelere de OTA ile sunulacaktır. Sizler de güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için ”Ayarlar ve Yazılım Güncellemesi” seçeneğine gidebilir, buradan indirip yükleyebilirsiniz.

Cevap bırakın