Galaxy A22 5G Google Play Console’da görüldü!

0

Samsung’un 5G’li modeller arasına ekleyeceği Galaxy A22 5G, tanıtıma kısa bir süre kala Google Play Console listesinde ortaya çıktı.

Aylardır sızıntılarıyla gündeme gelen Galaxy A22 5G, bugün tekrardan ortaya çıktı. Samsung’un yeni bütçe dostu telefonu geçtiğimiz haftalarda Wi-Fi Alliance sertifikasını alırken, şimdi ise Google Play Console listesinde özellikleriyle onaylandı.

Google Play Console’a göre Galaxy A22 5G, SM-A226B model numarasıyla gelecek. Teknik özellikler ve tasarım ise yine bu sitede gün yüzüne çıkıyor. Küçük bir resim ile  görüntülenen A22 5G, su damlası çentikli bir ekrana sahip olacak.

Galaxy A22 5G özellikleri belli oldu

5G destekli Galaxy A22, Console listesinin raporuna göre; Dimensity 700 yonga setinden alacak. Buna ek olarak cihaza 4 GB RAM eşlik edecek. Yazılım tarafında ise A22 5G, kutudan direkt olarak Android 11 işletim sistemiyle çıkacak.

Birkaç hafta önce Samsung’un bütçe dostu bu telefonu, TUV Rheinland sertifikasın almıştı. Bu sertifika bilgilerine göre cihaz, 15W hızlı şarjı destekleyen bir pil ile gelecek. Ekran özellikleri açısından ise A22 5G; 6.5 inç boyuta sahip bir ekranla gelecek. Aynı zamanda bu ekran su damlası çentiğine de sahip olacak.

Kamera tarafında A22’nin arkasında; 48 Megapiksel ana, 8 Megapiksel geniş açı ve 2 Megapiksel makro sensör bulunacak. Ön tarafta ise 13 Megapikse selfie kamerasına yer verilmesi bekleniyor.

Tanıtım tarihi hakkında ise kesin bir bilgi bulunmuyor. Fakat alınan bu sertifikalar, cihazın birkaç ay içinde piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Cevap bırakın