Galaxy A20s kullanıcıları için beklenen güncelleme çıktı!

0

Google, geçtiğimiz aylarda düzenlediği etkinlikte yeni işletim sistemi Android 12’yi piyasaya sürdü. Şu anda Pixel modelleri dahil olmak üzere pek çok amiral gemisi bunu beta olarak deneyimleyebilirken, eski modeller ise hala Android 11 güncellemesini alıyor.

Samsung, Xiaomi ve pek çok üretici Android 11 güncellemesini orta ve bazı eski modelleri için piyasaya sürüyor. Özellikle Samsung bu konuda biraz daha hızlandı ve yeni güncellemeyi bir modeline daha ulaştırdı. Galaxy A20s kullanıcılar, uzun süredir merakla beklenen Android 11 güncellemesini nihayet almaya başladı.

Galaxy A20s Android 11 güncellemesini aldı

Koreli üreticinin 2019 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy A20s, kutudan ilk olarak Android 9.0 işletim sistemiyle çıktı. Geçen yıl ise şirket bu telefonu Android 10 tabanlı One UI 2.x’e yükseltti. Şimdi ise aradan geçen bir yılın ardından cihaz Android 11 güncellemesini alıyor.

One UI 3.1 arayüzünü de beraberinde getiren Android 11 güncellemesi, A207FXXU2CUFA yapı numarasıyla ilk olarak Malezya’da piyasaya sürülmeye başladı. Cihaz, donanımsal olarak desteklenen tüm yeni One UI özelliklerine kavuştu. Bunun yanı sıra güvenlik yaması da Haziran 2021 olarak yükseltildi.

Yukarıda da belirtildiği üzere Galaxy A20s için Android 11 güncellemesi, şu an sadece Malezya’daki kişiler tarafından indirilebilir. Ancak OTA yoluyla yayınlanan bu güncellemenin birkaç hafta içinde ülkemiz içinde yayınlanması bekleniyor.

One UI 3.1 güncellemesi A20s için son büyük güncelleme

Samsung’un uygun fiyatlı modellerinden Galaxy A20s, hem üç hem de dört yıllık güvenlik güncellemesi programında yer almıyor. Dolayısıyla Android 11 tabanlı One UI 3.1 güncellemesi bu cihaz için son büyük güncelleme olacak. Ancak şirket güvenlik yaması tarafında yine gerekli desteği sağlayacaktır.

 

Cevap bırakın