Galatasaray, mobil eSporun ‘Hagi’sini transfer etti

0

Galatasaray Espor, Kore’de düzenlenecek Paramanya Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek olan esporcu Gökhan Yıldırım’ı transfer etti. Bu sayede Galatasaray Espor, ilk kez bir mobil espor oyuncusunu bünyesine kattı.

Netmarble Türkiye tarafından yayınlanan, Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya için Aralık ayında Kore’nin başkenti Seul’deki GIGA Arena’da düzenlenecek uluslararası turnuvada ülkemizi temsil edecek 2 finalistten biri olan Gökhan Yıldırım, Galatasaray Espor’a transfer oldu.

Gökhan Yıldırım, 2’nci Kore Oyun Günü etkinlikleri kapsamında Ankara Kore Kültür Merkezi’nde düzenlenen Paramanya Dünya Şampiyonası Türkiye Finali’nde şampiyon olarak, Kore’ye gidecek 2 finalistten ilki olmaya hak kazanmıştı.

Seul’de 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde düzenlenecek büyük finalde, Galatasaray formasıyla Türkiye adına mücadele edecek olan Gökhan Yıldırım’ın rakipleri Kore, Tayvan, Tayland, Endonezya ve Suudi Arabistan’dan katılan oyuncular olacak.

“Paramanya beni hayallerimin ötesine taşıdı”

Paramanya oynamanın kendisi için bir hobiden fazlası olduğunu belirten Gökhan Yıldırım, “Galatasaray Espor’un ilk mobil esporcusu olduğum için büyük mutluluk duyuyorum. Dahası Kore’deki Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi diğer finalist arkadaşımla birlikte temsil edecek olmak apayrı bir gurur. Paramanya oynayarak kazandığım bu fırsatlar beni hayallerimin ötesine taşıdı.” dedi.

Ücretsiz indirme, Türkçe seslendirme, tüm mobil cihazlara uyumluluk gibi özelliklerin yanı sıra Paramanya, oyunculara zarları yuvarlayıp ister arkadaşlarıyla ister aileleriyle dünyayı turlama fırsatı sunuyor.

Cevap bırakın