Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFuntouch OS 14 ile kullanıcı deneyimi seviye atlıyor

  Funtouch OS 14 ile kullanıcı deneyimi seviye atlıyor

  vivo merakla beklenen Android 14 tabanlı yeni arayüzü Funtouch OS 14 ile telefonlarda performansı bir üst seviyeye çıkarıyor. Funtouch OS 14 ile vivo kullanıcıları daha akıcı performansın yanı sıra birçok yeni özelliğe kavuşuyor. 

   

  vivo, Android tabanlı yeni arayüzü Funtouch OS 14’ü kullanıma sunuyor. vivo, gelişmiş ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunmak için Funtouch OS 14 arayüzünde Android 14 sürümünde sunulan avantajların üzerine bir dizi yenilik ve iyileştirme ekledi. Bellek yönetimi, akıcılık, çoklu görev yetenekleri, kişiselleştirme, gizlilik ve güvenlik alanlarında ciddi iyileştirmelerle gelen arayüz; daha fazla yaratıcılık ve esneklik sağlayan yeni video düzenleme araçları ile de kullanıcıların cihazlarıyla etkileşimini çok daha keyifli hale getiriyor.

   

  Daha fazla renk seçeneğiyle daha kişiselleştirilmiş bir telefon deneyimi 

   

  Funtouch OS 14, kullanıcıların tarzlarını ifade etmelerine olanak tanıyan bir dizi yeni kişiselleştirme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar artık kilit ekranında saat stilini sekiz farklı yazı tipi stili ve üç farklı saat düzeni içinden seçip kişiselleştirebiliyor. Yeni her zaman açık ekran stilleri ve “MY renk paleti” adı verilen yeni minimalist tema da kullanıcılara aralarından seçim yapabileceği çok çeşitli renk seçenekleri sunuyor. Kullanıcılar böylece duvar kağıdına uyan renk paleti de oluşturabiliyor. Bu özellik ayrıca ekranı gri tonlamalı görseller için optimize ederek güç tasarrufuna da katkıda bulunuyor.

   

  Funtouch OS 14, işletim sistemi deneyimini daha akıcı hale getiren yenilikçi “Smooth Envision” yaklaşımı ile kalıcı işlemlerin sayısını azaltarak ve RAM kullanımını optimize ederek sistem performansını, yanıt verme yeteneğini ve aynı anda daha fazla uygulamayı aktif tutma yeteneğini geliştiriyor. Bu gelişmiş RAM tasarrufu özelliği, 8 GB ve üzeri RAM yapılandırmasına sahip cihazlara 600 MB’a kadar kullanılabilir RAM alanı ekleyerek çoklu görevleri son derece kolaylaştırıyor. Yeni “Uygulama Tutucu” özelliği de manuel olarak kapatılmayan beyaz listedeki uygulamaların her zaman son arayüze geri yüklenmesini sağlıyor. Böylece kullanıcılar, kaldıkları yerden kolayca devam edebiliyorlar.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN