Fujifilm’den dönebilen lensli projektör #Photokina2018

0

Fujifilm, inovatif bir projektör modeli geliştirdi. Şimdilik ismi açıklanmayan projektörün lensi dönebiliyor. Elbette bunun sağlayacağı bazı avantajlar var…
İşte detaylar…

Japon teknoloji şirketi Fujifilm, Almanya’da devam eden fotoğraf odaklı Photokina 2018 fuarı kapsamında dönebilen projektör modelini tanıttı. İlginç bir tasarımla gelen projektör, kullanımda esnekliği artırıyor.

Daha iyi bir görüntü elde edebilmek için tüm projektörü hareket ettirme zorluğunu ortadan kaldıran ürün, odanın farklı bölümlerine çok daha kolay şekilde görüntü yansıtma imkanı sunuyor. İki eksenli dönebilen projektör, bu yönüyle bir ilk.

Söz konusu ürünle film akşamları için odanın duvarında projektör yaparken aniden tavana geçebilir ya da yatay bir en/boy oranını koruyarak dar bir alana görüntü aktarabilirsiniz. Cihazın tek artısı bu değil, 1 metre mesafeden görüntüyü 29,5 inçe kadar yansıtabiliyor. Ultra kısa mesafeli lensi, böylelikle kompakt alanlarda da iş görüyor.

Projektörün bir artısı daha var… Dönebilen merceği, işiniz bittiğinde içeriye girerek yerden de tasarruf imkanı sağlıyor.

2019’da geliyor…

Fujifilm, söz konusu inovatif projektörünün ismini henüz belirlemiş değil, bu gizemli ürünün çıkış tarihi de net olarak bildirilmedi, yalnızca 2019’a kadar piyasaya sunulmayacağı bilgisi paylaşıldı.
Özetle önümüzdeki yıl teknoloji raflarında yer alması muhtemel görünüyor.

  • MediaMarkt’ta sunulan projeksiyon modellerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın