Fujifilm’den 51.4 megapiksellik aynasız orta format makine

0

ekran-resmi-2016-09-21-12-31-30

Fotoğrafçılık alanında dünyanın en önemli fuarlarından biri Almanya’da gerçekleştirilen Photokina. Bu yıl düzenlenen dev etkinlik kapsamında Sony, Canon, Nikon, Panasonic, Fujifilm gibi öncü markaların yeni modelleri duyuruldu. Duyurular arasında dikkat çekenlerden biri Japonya merkezli teknoloji şirketi Fujifilm imzası taşıyordu…

Fujifilm, Almanya’da düzenlenen Photokina 2016 fuarı kapsamında aynasız sistemli yeni orta format fotoğraf makinesi GFX 50S’i duyurdu. Profesyoneller için geliştirilen aygıt, orta format makinelerin geneline göre daha kompakt bir yapıyla geliyor. Bunu sağlayan temel madde ise içerisinde bir ayna sisteminin bulunmaması. Ağırlığı 800 gram seviyesinde…

Devasa baskılar için ideal

35mm formatından yüzde 70 daha büyük bir sensöre sahip olan yeni model, çıkarıp takılabilen vizörüyle de dikkat çekiyor. Videografi profesyonelleri için geliştirilmiş özel vizörler de satın alınabiliyor. Bu anlamda modüler bir yapının sunulduğunu belirtmek mümkün.

Fujifilm’in GFX kamera sistemi ile 6192 x 8256 piksel çözünürlükte (51.4 megapiksel) fotoğraflar elde edilebiliyor. Devasa baskılar için ideal olan bu değer öne çıkan en önemli ayrıntı durumunda.

Hasselblad’e yeni bir rakip mi?

2017 yılı başında satışa sunulacağı kaydedilen model için fiyat net bir şekilde açıklanmamış olsa da fuar sırasında ’10 bin doların altında’ şeklinde bir ibarenin kullanıldığı kaynaklara yansımış durumda. Kutu içeriğinde Fujifilm GFX 50S orta format fotoğraf makinesi, GF63 objektif ve bir adet vizör bulunacak.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın