Fujifilm yeni kamera ve lenslerini fotoğrafçılarla buluşturdu

0

Teknoloji şirketi Fujifilm, GFX Sisteminde dördüncü büyük format aynasız fotoğraf makinesi GFX100S modelini ve X Serisinin yeni üyesi X-E4 aynasız kamerasını tanıttı.

Fujifilm yeni yılla birlikte başta büyük format fotoğrafçıları olmak üzere fotoğrafçılıkla ilgilenen herkesi heyecanlandıracak yeni ürünlerinin duyurusunu yaptı. Bu ürünler arasında dünyanın en kompakt, yüksek performanslı büyük format kameralarından GFX100S ve büyük format için tasarlanan, dünyanın ilk F1.7 değiştirilebilir AF objektifi Fujinon GF80mmF1.7 lensiyle birlikte, X Serisinin yeni üyesi X-E4 aynasız kamerası ve X Serisi dijital fotoğraf makineleri için değiştirilebilir FUJINON XF70-300mmF4-5.6 ve FUJINON XF27mmF2.8 lensleri yer alıyor.

GFX100S, büyük format dijital fotoğrafçılıkta daha önce hiç görülmemiş bir seviyede AF performansı sunuyor. Fujifilm’in mevcut GFX sistemi fotoğraf makinelerinden daha gelişmiş özelliklere sahip olan GFX100S, sahip olduğu teknolojiye rağmen sadece 900 gr ağırlığında. 15 cm genişlik, 10,4 cm uzunluk ve 8,7 cm derinliği ile GFX100S’ün kompakt gövdesinin boyutlarını, birçok full-frame kamera ile karşılaştırmak mümkün.

X Serisinin en küçük aynasız gövdesi

Fujifilm’in yeni aynasız fotoğraf makinesi X-E4, X Serisinin en hafif ve küçük kamera gövdesiyle sofistike bir tasarıma sahip.  364 gr ağırlığı ve 121.3 mm x 72.9 mm x 32.7 mm ölçüleri ile X-E4, X Serisinin değiştirilebilir lensli en kompakt 4. kuşak fotoğraf makinesi olarak öne çıkıyor. Hareketli arka LCD ekranı, portatif ve pratik tasarımı ile dikkat çeken X-E4, tasarımıyla klasik film kullanan makinelerden ilham alıyor. Günlük fotoğrafçıların, videografçıların ve içerik üreticilerinin sonuçları ile gurur duyabilecekleri bu hafif ve kompakt kamera; X Serisi kameralarda bulunan 26,1 megapiksel X-Trans CMOS 4 sensörü, 0,02 saniye AF performansı ve mükemmel renk teknolojisi ile hızlı, kolay ve keyifli bir fotoğrafçılık deneyimi yaşatıyor

Cevap bırakın