Fujifilm yeni fotoğraf makinelerini duyurdu

0

Fujifilm’in X serisi, X-T30 fotoğraf makinesi ve FUJINON XF16mmF2.8 R WR objektif ile iki yeni üyeye kavuşuyor.

Yeni Fujifilm X-T30, her fotoğrafçının vazgeçilmez dostu olma iddiasında. Bir dizi yeni işlev ile donatılan makine, 4. nesil görüntü sensörü, 26.1 megapiksel çözünürlük içeren işlemci, hızlı ve güçlü bir AF sistemiyle dikkat çekiyor.

Bir odak noktasını kolayca kaydırmaya yarayan joystick, yüksek hassasiyete sahip ve sezgisel yeni dokunmatik ekran ve özellikle büyük objektifler ile çekimi kolaylaştıran tutuş sağlamlığı ile gelen Fujifilm X-T30, gelişmiş gövde tasarımı ile de iddialı. Yüksek çözünürlüklü ses kaydı ve sinematik 4K/30P video çekim yeteneğiyle sosyal medya kullanıcılarının da beğenisini kazanacak.

Yenilikçi objektif…

Yeni FUJINON XF16mmF2.8 R WR, kısaca “Kompakt, hafif ve şık” olarak tanımlanıyor. 24mm odak uzaklığı (35mm format eş değer) ve F2.8 maks. diyaframı ile dikkat çekiyor.  Fujifilm’in X-TRANS CMOS sensörlerinin en iyi sonuçlarını ortaya koyan objektif, yüksek çözünürlüklü bir performans sunuyor. Kademeli bir motor tarafından sürülen içten odaklama sistemi sayesinde daha hızlı ve sessiz AF gerçekleştiriyor.

25 metreye kadar su geçirmeyen Fujifim XP140, 1.8 metreye kadar darbeye, -10°C kadar soğuğa ve toza dayanıklı olması nedeniyle özellikle outdoor meraklılarının vazgeçilmezi haline gelecek. Serinin diğer üyeleri gibi hafif ve kompakt tasarımı ile iddiasını sürdüren XP140, gelişmiş yeni pek çok özellikle donatıldı.

Cevap bırakın