Fujifilm XF10 tanıtıldı

0

Fujifilm, kompakt fotoğraf makinesi serisine yeni ve iddialı bir model daha ekledi…

Japon fotoğraf teknolojileri şirketi Fujifilm, yeni kompakt fotoğraf makinesi XF10’u lanse etti. Söz konusu model, 2016’da tanıtılan X70’in geliştirilmiş bir versiyonu.

18.5mm (28mm eşdeğer) f/2.8 lense sahip olan yeni Fujifilm XF10, APS-C boyutlu CMOS sensörü ve kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor. Ağırlığı sadece 280 gram.

24 MP fotoğraf çekimini mümkün kılan cihazda 4K video kaydı fonksiyonu da var. Bununla birlikte 4K çözünürlük 15 fps hızda elde edilebiliyor. Full HD video kaydı daha sık tercih edilebilir özetle. ISO 51200, Bluetooth 4.1 ve tam dolu pille 340 kareye kadar şarj dayanıklılığı diğer detaylar arasında yer alıyor.

“Sosyal” özellikler…

Odak noktasının seçilebilmesine olanak tanıyan inovatif bir kumandası bulunan modelde kullanışlı PASM halkası da mevcut. 1040k noktalı 3 inç dokunmatik ekranlı modele flaş takılamıyor.

Dijital özellikleriyle de ‘yeni nesil’ bir görünüm vaat eden model ile Instagram’a hızlıca aktarım mümkün. Bunun için 1:1 görüntü oranıyla çekimler yapılabiliyor.

Otomatik görüntü aktarımı yapılabildiği için akıllı telefon entegrasyonu kullanımda kolaylık sağlıyor.

Örnek fotoğraf…

Ne zaman satışa çıkacak?

Ağustos ayında satışlarına başlanacağı bildirilen Fujifilm XF10 iki farklı renk alternatifi ile geliyor: Altın şampanya ve siyah.

 

Cevap bırakın