Fujifilm X-T2 4K video kaydedebilecek

0

fujifilmFotoğraf makinelerinin teknoloji raflarının en eski aygıtları arasında yer aldığı bir gerçek. 2000’lerin başında büyük bir evrimin yaşandığı bu aygıtlar, 2010’dan sonra ise mobilite kavramını çok daha derinlemesine yansıtmak durumunda kaldılar. Bir sonuç olarak objektifi değiştirilebilen kompakt fotoğraf makineleri gibi yeni füzyonlar potansiyel kullanıcılara sunuldu.

Teknoloji alanındaki diğer iddialı konulardan biri de ‘iyi fotoğraf çeken makinelerin, aynı zamanda çok net video kaydedebilmesine’ yoğunlaşılan modeller oldu. 4K, bu noktada öne çıkan form faktör ve Sony gibi güçlü üreticilerin söz konusu video çözünürlüğü ile birlikte video kaydedebilen fotoğraf makineleri geliştirdikleri biliniyor. Fujifilm ise bu konuya pek de sıcak bir yaklaşım göstermeyen üreticilerdendi. Ancak bu durum değişiyor…

“4K video kaydı özelliği olacak”

Japon teknoloji şirketinin sonraki ‘iddiası yüksek’ fotoğraf makinesi modellerinden Fujifilm X-T2’nin 4K video kaydı özelliği ile geleceği resmi olarak açıklandı. Japonya’daki fotoğrafçılık fuarı CP+ 2016 kapsamında bir Fransız web sitesine konuşan Fujifilm yöneticisi, ‘T serisinin sonraki modellerinde 4K video kaydı özelliği olacak’ ifadesini kullandı.

Fujifilm X-T1, şu anda fotoğraf makinesi pazarındaki en iddialı modellerden biri. Görünüşe bakılırsa sonraki nesil versiyonunda da güçlü teknoloji yapıtaşları barındıracak. Özellikle yüksek çözünürlüklü video kaydı yetenekleri konusunda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Media Markt’ta satışta olan her bütçeye uygun fotoğraf makinesi ve video kamera alternatifleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın