Fujifilm mobil baskıyı sevdi

0

Japon teknoloji şirketi Fujifilm, Instax serisi, ‘hızlıca baskı alınabilen’ mini fotoğraf makineleri ile adından söz ettirdi. Hatta geçtiğimiz yaz tanıttığı Instax SQ10’la popüler seriyi yenileme yolunda adım da attı. Şimdi ise kare fotoğrafla alınan mini baskıların daha büyük formunu elde etme olanağının da aralarında bulunduğu gelişmiş özelliklere imkan tanıyan bir mobil yazıcı modeli tanıttı.

Instax Share SP-3 adıyla gelen mobil yazıcı, Fujifilm’in bu kategorideki üçüncü modeli olma özelliğine de sahip. Şirketin ilk mobil yazıcısı 2014’te CES fuarında lanse edilmişti.

Instax Square filmini kullanan Instax Share SP-3 ile 10 saniyede baskı alınabiliyor. Bu süre, öncül model SP-2’den daha hızlı olduğuna işaret ediyor. Güzel haber kablosuz olarak çalışması ve Facebook, Instagram gibi platformlardaki görsellerin de baskısının kolaylıkla alınabilmesi. Son bir teknik detay olarak baskılara metin eklenebilmesini mümkün kılıyor. Renkler dışında metinlerin özelleştirilmesi ise söz konusu değil. Doğal olarak Instagram Stories seviyesi (detaycılığı) zaten beklenemezdi.

İlk yorumlara göre kullanımı kolay ve baskı kalitesi gayet iyi durumdaki aygıtın tasarımı da bir hayli modern görünüyor…

Fujifilm açıklamasında göre mobil yazıcı modeli Instax Share SP-3, siyah ve beyaz renk alternatifleri ile Kasım ayının başında, bazı ülkelerdeki teknoloji raflarında yer almaya başlayacak. Ülkemizdeki satış tarihi ve fiyat konumlandırması hakkında ise henüz bir detay bulunmuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın