Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFransız-Japon işbirliği 10’dan fazla otonom araç getirecek

  Fransız-Japon işbirliği 10’dan fazla otonom araç getirecek

  ff_autonomouscarse_f

  İki otomobil üreticisi Fransız Renault ve Japon Nissan tarafından gerçekleştiirlen duyuruda işbirliğine gidileceği, 2020 yılına kadar 10’un üzerinde otonom yani kendi kendine gidebilen otomobil üretiminin gerçekleştirileceği belirtildi.

  Otonom araç konusundaki teknolojiler, insanlardaki ‘anlık dikkat kaybı’ gibi kritik önem taşıyan durumların olumsuz etkilerinin yokedilmesi gibi amaçlar barındırıyor.

  Geleceğin öne çıkacak seyahat trendlerinden biri olmasına kesin gözüyle bakılan ilgili teknolojilerle donatılmış araçlar konusunda dünya genelindeki çok sayıda üreticinin yoğun çalışmalarını devam ettirdiği biliniyor.

  Söz konusu duyuru, otonom araçlar sayesinde ölümcül ve ciddi yaralanmaların önemli oranda azalması ve daha güvenli otomobillerin kullanıma sunulması açısından önem taşıyor.

  Renault-Nissan işbirliğinin detayları arasında lansmanların 2020’ye kadar devam edeceği ve Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Japonya ve Çin’de gerçekleştirileceğinin altı çiziliyor. En dikkat çekici nokta ise fiyat politikası ile ilgili…

  bosch-autonomous-car-technology_100417251_h

  Bütçe dostu modeller gelecek

  Açıklamada araçların geniş pazarlarda ilgi görmesi adına ‘temel modellerde’ ulaşılabilir bir fiyatla geleceği belirtiliyor. Temel modeller vurgusu, iki otomobil üreticisinin hem ekonomik hem de üst düzey özelliklerle donatılmış, pahalı araçlar üzerinde çalışacağı sinyalini veriyor.

  Anlaşmayla ilgili paylaşılan diğer öne çıkan detaylar arasında araçlarda seyir halindeyken iş, eğlence ve sosyal ağlara her an bağlı kalınmasını sağlayacak yeni uygulamaların da tanıtılacak olması geliyor. Teknoloji dünyasında Nissan ve Renault’nun adımlarının yakın zamanda gündeme gelmesi bekleniyor.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Not: Görseller temsilidir. 

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN