Foxconn Metaverse’e katılıyor  

0

Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Foxconn’un planları arasında giyilebilir cihazlar, mikro LED ekranlar, veri merkezleri ve yarı iletkenler gibi ürünleri metaverse evrenine aktarmak yer alıyor.

Apple’ın tedarikçilerinden biri olan Foxconn, metaverse evrenine giriş sürecini hızlandırmaya karar verdi. Yönetim Kurulu Başkanları Young Liu, yaptığı açıklamada metaverse’e giriş için oldukça hızlandıklarını belirtti.

Şirketin planları arasında giyilebilir cihazlar, mikro LED ekranlar, veri merkezleri ve yarı iletkenler gibi ürünleri metaverse evrenine aktarmak yer alıyor. Apple’a çok sayıda bileşen tedarik eden Foxconn’un değeri, 90 milyar doları aşıyor.

Ayrıca yeni çıkan haberlere göre Foxconn’un yan kuruluşu Ennoconn Corporation, Google’dan yaklaşık 40 milyar dolarlık yatırım alacak. Bu işbirliği ile birlikte metaverse konusunda da birlikte ilerlemeleri bekleniyor.

Foxconn kurucusu Terry Gou, geçtiğimiz aylarda şirketinin metaverse’e ilgisini göstermek için sanal bir etkinlik düzenleyerek kendisini bir avatar olarak göstermişti.

Cevap bırakın