Fossil Q EXPLORIST satışa sunuldu

0

Akıllı saat ekosisteminin iyiden iyiye büyümekte olduğu günümüzde yeni bir model daha Türkiye’deki potansiyel kullanıcılarına merhaba dedi. İşte detaylar…

Fossil, klasik saat üreticisi bir marka olmaktan çıkıp akıllı saatleri ile tüketici elektroniği pazarına adım atalı kısa süre geçmedi, şirketin inovatif cihazları ile dünya genelinde hatrı sayılır seviyede ilgi gördüğü de biliniyor. Bu kapsamda yeni bir model daha ülkemizde yer almaya başladı…

Fossil’in akıllı saat yelpazesine dahil olan en yeni modellerden biri daha Türkiye’de satışa sunuldu. Fossil Q EXPLORIST model ismiyle gelen akıllı saat vintage stili ve iddialı teknoloji özellikleri ile dikkat çekiyor.

Aktivite ölçümü ve fitness süreçlerinin izlenmesinde kullanılabilen akıllı saat, aynı zamanda sosyal medya, e-mail, saat alarmı, takvim gibi akıllı telefona gelen bildirimlerin görülmesini sağlıyor. Sesli ve titreşimli olarak da akıllı telefon bakılmasına gerek olmaksızın söz konusu bildirimlere ilişkin haberdar olunmasına da imkan tanıyor. Ayrıca uygulama uyarıları da görülebiliyor.

Ekranı kişileştirilebilen akıllı saat ile müzik kontrolü yapılabiliyor. Ayrıca Google sesli komut desteği de mevcut. LED flaş ışığına sahip olan model, aynı zamanda Google Haritalar özelliğinin kullanımına olanak tanıyor.

Blueooth 4.1, 802.11bn WiFi standartlarına sahip olan Fossil Q EXPLORIST’de Android Wear işletim sistemi yüklü. Öte yandan Android 4.3 ve üzeri yüklü telefonlar ve iPhone uyumluluğu bulunuyor.

Cevap bırakın