Forza Street İnceleme

0

Ücretsiz (F2P) oyunlar konusunda birçok oyuncu hassastır. Kimisi F2P olmasından dolayı kalitenin çok düşük olmasından yakınır, bazısı da sadece bu tarz oyunlar üzerine odaklanır. Yeni yarış oyunu Forza Street, fazla detay barındırmak yerine, basit eğlenceyi ana fikir almış.

Microsoft’un bir süredir sessizliğini koruması ve bunu ücretsiz bir oyunla bozması, oldukça tuhaf. Malum önümüzde E3 2019 var ve firma, büyük sürprizlerin açıklanacağı konusunda iddialı. Forza Street’e dönecek olursak, oyunu şimdilik sadece Windows Store üzerinden sahip olabiliyorsunuz. Bu yılın sonlarına doğru mobil platformlara da geçiş yapacak olan oyun, kolay kontroller ve çokça araç modellemesine sahip. Mükemmel bir oyun değil ve hatta eksikleri çok, ancak F2P olması en büyük artısı. Oyunda direksiyon otomatik ve eğriler ise sarı (fren bölgesi), kırmızı olarak renklere ayrılıyor. Fren yapmak için ise mouse’unuzu kullanıyorsunuz.

Oyun, yarış sonrasında performansınızı gösteren ekrana sahip. Ne kadar iyi yaptığınıza göre de güç barı doluyor. Bir dizi yarış etkinliklerine girdiğimizde sonucunda oyun içi kredi ve ek kaynaklar kazanıyorsunuz. Aracın gücü ise PI ile ölçümlendirilmiş. PI’niz rakibinizden 20 puan ya da fazla olduğunda onları otomatik olarak yenebiliyorsunuz. En önemli nokta ise hiç kuşkusuz geliştirmeler. Yarış oyunlarında özellikle araç modellemeleri veya renkler, etiketler olsun süsleme konusunda takıntılıysanız, Forza Street istediğinizi az da olsa veriyor. Yarış sonlarında otomobillerinizi geliştirmenizi sağlayacak ve kişisel eşyalarınızı da arttıracak yükseltme parçaları sağlayan yarış etkinlikleri kilidini açarsınız.

Zamanında bitiş çizgisine ulaştığınızda ise ekstra sürprizler sizi bekliyor. Ücretsiz oyunların kaynak sistemi genelde karmaşıktır. Oyunda bir arabayı kullandığınızda yavaş yavaş ona hasar verirsiniz ve doğal olarak da tamir etmeniz gerekir. Tamir etmek için ise ingiliz anahtarına ihtiyacınız vardır, aksi durumda kullanamazsınız. Bu da daha fazla yarış ve PI arttırmak için kredi konusuna odaklanmak gerekiyor demek. Forza Street, ufak tefek havai fişek gösterilerinin altında kısa sürede unutulabilecek yarış oyunlarından biri. Çeşitliliği mükemmek değil ancak zaman öldürmek için oyuna şans verebilirsiniz.

Cevap bırakın