Forza Motorsport 6’ya Formula E sürprizi

0

forza-6-formula-e

12 Ocak 2015’te Detroit Otomobil Fuarı’nda ön tanıtımı gerçekleştirilen ve 15 Eylül 2015’te yayınlanacağı açıklanan otomobil yarışı oyunu Forza Motorsport 6, büyük sürprizlerle geliyor. İşte bu sürprizlerden biri de oyunda Formula E araçlarının da satın alınıp sürülebilecek olması.

Elektrikli Formula E araçları, bu sene büyük ses getirdi ve bu çevre dostu ama ‘hızlı’ araçların 2015 sonbaharında yayınlanacak iddialı Forza Motorsport 6’da yer alacak olması heyecan verici. 10 adet Formula E takımının birer aracının oyunda yer alacağı bildirilirken tüm araçlar eksiksiz ve lisanslı görünümleri ile gelecekler.

Daha önce Forza Motorsport 5’te bir Formula E aracı olan Renault Spark SRT_01E’nin bir ek paket ile oyuna entegre edilişine tanıklık edilmişti, hatta daha sonra bir mod geliştirilmiş ve Formula E yarışları adeta oyuna sonradan eklenmişti. Ancak bu ölçekte bir elektrikli yarış aracı seçeneği, üstelik önyüklü şekilde ilk kez sunulacak.

Bilindiği üzere ek paketlerin optimizasyon sorunları zaman zaman ortaya çıkabiliyor, ek olarak PC için çok sayıda ince ayarın yapılması gerekiyor. Ayrıca grafikler de ön tanımlı Forza Motorsport 5 grafiklerine göre sönük kalıyordu.

AUTO - FORMULA E TESTS 2013

Forza motorsport 6’da şimdiye kadar açıklanan sürülebilir araç sayısı 117 (3 Temmuz 2015 itibarıyla). Bu sayının 300’ün üzerine çıkacağı biliniyor, yeni araçların oyun severler aşama aşama bilgilendirilmek suretiyle Eylül ayına kadar açıklanması bekleniyor.

Forza 6’nın ilk yayınlanacağı bölge Kuzey Amerika; 15 Eylül’deki bu çıkışın ardından 17 Eylül’de Japonya ve oyun, 18 Eylül’de aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında meraklıları ile buluşacak.

Cevap bırakın