Fortnite turnuvasının şampiyonu 3 milyon dolar kazandı

0

Bize sorarsanız Fortnite oynamaya devam etmelisiniz. Çünkü 16 yaşındaki bir oyuncu, Fortnite turnuvasının şampiyon olup 3 milyon dolar kazanmayı başardı. İşte detaylar…

Küresel bir oyun fenomenine dönüşen Fortnite, yüksek ödüllü turnuvalarıyla da adından söz ettiriyor. Bu kapsamda sona eren Fortnite’ın Dünya Kupası Finalleri’nde şampiyon 16 yaşındaki Kyle “Bugha” Giersdorf oldu. 2002 doğumlu ‘oyun yıldızı’ yarışmayı 3 milyon dolarlık birincilik ödülüyle zirvede tamamlamayı başardı.

Oyun meraklıları için bir tür hayalin gerçeğe dönüşümü anlamı taşıyan bu tür ödüller konusunda Kyle “Bugha” Giersdorf’un ikon haline gelecek bir başarıya imza attığını belirtmek mümkün. Oyuncu, günümüzde 16 yaşındaki en zengin Fortnite uzmanı da olabilir.

30 milyon dolarlık ödül havuzuna sahip olan turnuvada ikincilik koltuğunda yer alan Psalm 1,8 milyon dolar ve 3. Sırayı alan EpikWhale de 1,2 milyon dolar kazandı.

Fortnite, battle royale türünün en gözde oyunları arasında. Sürekli güncellenen içerikleri ile oyun severleri tutkuyla kendisine bağlamayı başaran yapım, küresel turnuvaların yanı sıra yerel yarışmalarla da adından söz ettiriyor. Bu noktada ülkemizde de çeşitli Fortnite etkinliklerinin düzenlendiğini hatırlatalım.

Cevap bırakın