Fortnite Mobile kısa sürede 25 milyon dolar gelir elde etti

0

Fortnite Mobile, mobil platformlarda gelir sağlayan yeni yıldızlardan biri…

Her mobil oyun için hedef yüksek sayıda kullanıcıya ulaşmak ve beklentilerin üzerinde gelir elde etmek. İşte Fortnite Mobile, son dönemde bu iki konuda da başarıyı kısa sürede yakalamış bir mobil oyun.

1 Nisan 2018 tarihinde iOS (iPhone, iPad ve iPod touch) platformları için yayınlanan mobil oyunla ilgili çarpıcı veriler paylaşıldı. SensorTower imzası taşıyan bilgi paylaşımına göre yapım, henüz birinci ayını doldurmadan 25 milyon doları aşkın gelir elde etti. Dolayısıyla oyun meraklılarının Fortnite Mobile’da günlük 1 milyon doların üzerinde rakam harcadıkları anlaşılıyor.

Android versiyonu için geliştirme çalışmalarına devam edilen oyunun henüz ilk günlerinde 15 milyon doları bulan gelir elde ettiği belirtilirken, yeni bir ‘gelir rekortmeni’ mobil oyunla karşı karşıya kalınabileceği ifade ediliyor.

Android sürümü yolda…

Daha önce de birçok başarılı yapımla mobil cihaz ekranlarında boy gösteren tanınmış mobil oyun şirketi Epic Games tarafından sunulan Fortnite Mobile, önemli bir başarıya doğru hızla ilerliyor. Tekrar hatırlatmak gerekirse oyun için Android sürümü hala yayınlanmış değil, yani büyük bir oyuncu kitlesi henüz iddialı yapıma erişemedi.

Bir senaryoya göre oyunun iOS’in yanı sıra Android için de çıkışını gerçekleştirmesi ile birlikte yıl sonuna kadar 500 milyon dolarlık gelir elde edebileceği kaydediliyor. Gelirler katlanarak artacak gibi görünüyor…

Cevap bırakın