Fortnite artık Nintendo Switch’te de oynanabilecek

0

Nintendo Switch sahipleri de artık Epic Games’in tüm dünyada rekorları alt üst eden oyunu Fortnite’ı oynayabilecekler. Oyunun Switch’e çıkması Nintendo açısından yılın en büyük gelişmelerinden biri oldu.

Epic Games’in dünya çapında her yaştan oyuncunun oynadığı çevrimiçi PvP hayatta kalma oyunu Fortnite, artık Nintendo Switch’te de oynanabilecek. PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One ve iOS platformlarında bulunan oyun, Nintendo Switch’i de oynanabilir platformlar arasına eklerken oyuncu sayısını da 125 milyona çıkararak dünyanın en çok oynanan oyunu oldu.

İlk olarak Kuzey Amerika’daki oyuncularla buluşan Fortnite, ardından tüm dünyadaki oyun severlerin erişimine açıldı. Nintendo Switch sahipleri oyunu Nintendo eShop’tan indirip tamamen ücretsiz olarak oynayabilecekler. Ayrıca Fortnite’ın platformlar arası oynama ve kayıt sistemi sayesinde Nintendo Switch sahipleri isterlerse Fortnite’ı PC, Mac, Xbox ve mobil cihazlarında oynayan arkadaşlarıyla birlikte oynayabilecekler.

İlerleme kayıpsız devam ediyor

Oyuna daha önce herhangi bir platformda başlayan oyuncular Fortnite’ın sitesinden Switch hesaplarını oyuna bağlayarak sahip oldukları tüm oyun içi eşyaları ve kaydettikleri ilerlemeyi Switch üzerinde görebilecekler.

Fortnite Nintendo Switch sürümü oyunun diğer platformlarındakiyle aynı oynanışa, haritalara ve içeriklere sahip. Ek olarak Switch sürümünün de öteki platformlara gelen güncellemeleri aynı biçimde alacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın