Fortnite Ağustos’ta oyuncu rekoru kırdı

0

10 milyon dolar ödül havuzu olan Fall Skirmish etkinliğinin detaylarını açıklayan Epic Games, geçtiğimiz ay 78 milyondan fazla oyuncunun Fortnite oynadığını belirtti. İşte detaylar…

Epic Games tüm dünyayı etkisi altına alan battle royale türündeki oyunu Fortnite için ekim ayında düzenleyeceği 10 milyon dolar ödül havuzu olan Fall Skirmish etkinliğine ilişkin detayları açıkladı.

Öte yandan firma Ağustos 2018’de 78,3 milyon oyuncunun Fortnite oynadığını duyurdu. Fortnite oyuncu sayısı inanılmaz bir seviyeye ulaştı özetle. Bu sayı oyunun çıkışından beri ulaşılan en yüksek sayıyı teşkil ediyor. Dünyanın en büyük oyun pazarlarından biri olan Çin’de piyasaya çıkalı çok kısa bir süre olan Fortnite’ın oyuncu sayısını daha da artırması bekleniyor.

Bu oyun dünyayı sürüklüyor…

Fortnite ile rekabetçi oyun alanına yeni bir sistem getirmeyi hedefleyen Epic Games, tüm oyunculara daha da eğlenceli vakit geçirmeleri için yeni fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Firma önümüzdeki haftalarda yeni rekabetçi sisteme ilişkin detayları paylaşacağının da sinyallerini verdi.

Diğer taraftan, daha çok oyuncunun oyunu aynı anda sorunsuzca oynayabilmesi için altyapı çalışmalarının hız kazandığı belirtilmekte.

Ağustos ayında oyuna 78 milyondan fazla oyuncunun girdiğini açıklayan Epic Games,r ekor düzeydeki oyuncu sayısından elde edilen verilerin bahsi geçen iyileştirmelerin yapılmasında katkı sağladığını belirtiyor.

Fortnite, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi görüyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın