Ford Otomatik Fren Yapan Alışveriş Arabası Üretmeye Başlıyor

0

Ford, kendi araçlarında yer alan “Pre-Collision Assist” fren sistemini market araçları için de üretmeye başlayacağını duyurdu.

Günümüzde pek çok araçta otomatik acil fren sistemi bulunuyor. Hayatı kolaylaştıran ve kazaların önüne geçişmesinde oldukça dikkat çekici bir özellik olması da giderek bu sistemin yaygınlaşmasına neden oluyor. Bu sistem ile ilgili Ford’tan yeni bir açıklama geldi.

Ford’dan yapılan açıklamaya göre şirket, kendi araçlarında yer alan “Pre-Collision Assist” fren sistemini market araçları için de üretmeye başlayacağını duyurdu.

Ford markasının kendi araçlarında yer alan “Pre-Collision Assist” otomatik bir fren sistemi. Acil durumlarda aniden aracın durmasını sağlıyor ve bu şekilde kazaların önüne geçmeyi başarıyor.

Ford, şimdi de aynı teknolojiyi market arabaları için yapmayı planlıyor. Market araçlarına özel fren sensörleri ekleyen firma, bu şekilde hızla gitmekte olan arabanın önüne bir şey çıkması halinde fren yapmasına olanak sağlıyor.

Otomatik fren sistemi ile marketlerde de olası kazaların önüne geçmeyi bu şekilde planlayan şirket, aynı zamanda kendi teknolojisi “Pre-Collision Assist” sistemini de yaygınlaştırmayı planlıyor. Zira bu sistemin sürücüler için ne kadar faydalı ve kazalar konusunda olumlu etkileri olduğunu göstermek istediğini de söylemeden geçmeyelim.

Otomatik fren sistemli market arabasının şu an için prototipi yapılmış durumda. İlerleyen zamanlar arabanın kendisinin de üretilmesi bekleniyor.

Cevap bırakın