FM 2019 çıkış tarihi açıklandı

0

Yılın merakla beklenen PC ve Mac oyunlarından FM 2019 çıkış tarihi nihayet açıklandı. İşte detaylar…

Köklü geçmişiyle dikkat çeken futbol menejerlik oyunu serisi Football Manager’ın (FM) 2019 versiyonuna dair merakla beklenen bilgi geldi…

Football Manager’ın alanında neredeyse tek olduğunu belirtmek mümkün. Mobil platformlardaki birkaç versiyon ve başka futbol oyunlarına (FIFA 18 gibi) entegre edilen menejerlik özellikleri dışında herhangi bir rakibi de yok denilebilir.

Türkiye’de hatrı sayılır bir kesim tarafından ‘ekranlara kilitleyen temel unsur’ olarak gösterilen sürükleyici serinin 2019 yılı ayağı da merakla bekleniyor. Bu kapsamda oyunun arkasındaki şirketler Sports Interactive ve SEGA, yeni FM 2019 çıkış tarihi için beklenen açıklamayı nihayet gerçekleştirdi.

Buna göre FM 2019, 2 Kasım 2018 tarihi itibarıyla çıkışını gerçekleştirecek. Ön satışlarına başlanan oyun PC ve Mac platformlarına gelecek. Diğer yandan oyun, standart versiyonunun haricinde Football Manager 2019 Mobile ve Football Manager 2019 Touch şeklinde iki farklı versiyonla daha oyun severlerin dikkatine sunulacak.

Süper Lig de olacak mı?

Peki Spor Toto 1. Lig ve Spor Toto Süper Lig, FM 2019’da yer alacak mı? Bu sorunun yanıtı evet, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da FM severler, Türkiye liglerini eksiksiz bir şekilde (lisanslı oyuncu isimleri, kulüpler, vb.) deneyimleyebilecekler.

Bir diğer gelişme de Almanya Futbol Federasyonu’yla varılan lisans anlaşması kapsamında daha önce farklı futbolcu ve kulüp isimleriyle var olan Bundesliga, 2019’dan itibaren tamamen gerçek isimlerle geliyor.

Cevap bırakın