Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlar

0

Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlar derlememizde, uygun fiyatlı olmasına rağmen hem tasarım hem de performans olarak rakiplerinden bir tık önde olan cihazlara yakından bakıyoruz.

Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlar

Samsung J7 Prime

Globalde olduğu kadar ülkemizde de ciddi satış rakamlarına ulaşan Samsung J7 Prime, orta segmentte 1299 TL‘lik fiyatıyla oldukça tercih edilesi bir model.

Siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip telefon, genel olarak Samsung’un diğer telefonlarında yer alan tasarım çizgisini koruyor. Fikizel home butonunun her iki yanında kapasitif tuşlar yer alırken, home butonuna entegre parmak izi sensörünün olduğunu da belirtelim.

5.5 inç boyutlu ekranda Full HD çözünürlük sunan telefon, Exynos 7770 işlemcisinden gücünü alıyor. Ayrıca 3 GB RAM ve 16 GB depolama alanı sunulurken, 128 GB‘a kadar microSD kart desteği de telefonda yer alıyor.

Belki de J7 Prime modelinin en büyük avantajı pil kapasitesi. Zira cihazda 3300 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor.

Huawei P9 Lite 2017

Yenilenen tasarım ve donanım özellikleriyle Huawei P9 Lite 2017 modeli, 1299 TL‘lik satış fiyatıyla birlikte bir başka F/P ürünü.

Huawei P9 Lite 2017

Ovalleştirilen hatlar ve cam tasarımla oldukça şık görünen cihaz, arka tarafında parmak izi sensörüyle beraber geliyor. 5.2 inç ekranıyla tek elle kolay kontrol edilebilen bir yapıda olan telefon Full HD çözünürlük sunuyor.

Gücünü Huawei’nin kendi üretimi olan Kirin 655 işlemcisinden alan telefonda, 3 GB RAM ve 16 GB depolama alanı bulunuyor. Arka tarafında 12 MP ön tarafında ise 8 MP kamera sunan cihaz, 3000 mAh pil kapasitesiyle bir günlük kullanımda sıkıntı yaratmıyor.

Lenovo P2

Şüphesiz ilk olarak 5100 mAh kapasiteli bataryasıyla öne çıkan Lenovo P2 modeli, aslında her özelliğiyle orta segmentin yıldızlarından.

Yekpare metal kasa ve büyük bataryaya rağmen ergonomik bir tasarımla karşımıza çıkan telefon, 5.5 inç boyutlu ekranda Full HD çözünürlük sunuyor. Gücünü Snapdragon 625 işlemcisinden alıyor. Cihazın bir diğer avantajı da 4 GB RAM kapasitesi sunuyor olması. Ayrıca 32 GB depolama alanı ve segmentine göre başarılı 13 MP arka kamera da öne çıkan diğer detaylar.

Tabii ki 5100 mAh pil kapasitesiyle beraber 2 günlük kullanım sunan telefon, uzun pil ömrü isteyen kullanıcılar için birebir.

Casper VIA A1

Özellikle RAM ve depolama kapasitesiyle öne çıkan Casper VIA A1 modeli, 1499 TL‘lik fiyatıyla hem uygun hem de performanslı bir seçenek. Yekpare metal kasa ile gelen cihaz, ön tarafında parmak izi sensörü bulunduruyor.

Gücünü MediaTek MT6755M işlemcisinden alan telefonda, 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı dikkat çekiyor. Ayrıca 13 MP‘lik arka kameranın da, segmentine göre oldukça iyi iş çıkardığını söyleyebiliriz.

5.5 inç boyutllu ekranda Full HD çözünürlük sunan telefonda, 3130 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor. MediaTek işlemci ile birlikte bu pil ortalama bir günü çıkarıyor.

Vestel Venüs Z10

1499 TL seviyesinde bir başka dikkat çeken cihaz ise Vestel Venüs Z10.

Oval hatlara sahip metal tasarım, arkada yer alan Venüs logosuyla birlikte oldukça şık bir görüntü çiziyor. 5.2 inç boyutlu ekran sayesinde, telefon tek elle kullanmak için uygun. Ön tarafta tabii ki yine parmak izi sensörünün olduğunu görüyoruz.

Fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlar

Teknik özelliklere baktığımızda Snapdragon 435 işlemcisinden gücünü alan telefonda 4 GB RAM ve 64 GB depolama seçenekleriyle öne çıkıyor. Bu arada kutu içeriğinden çıkan kulaklığın, birçok modele oranla çok iyi olduğunu belirtmemiz gerek. Bununla birlikte kendine has kamera arayüzüyle birlikte kamera performansı da oldukça tatminkar. Son olarak telefonda 3050 mAh kapasiteli bir pil olduğunu da belirtelim.

Cevap bırakın