Five Nights at Freddy’s’in korku filmi geliyor!

0

Five Nights at Freddy’s, niş bir oyun olarak korku severlerin favorilerinden ve flaş gelişme; filmi yolda. İşte detaylar…

Animasyon karakterlerle biz pizza restoranındaki katliamın konu edildiği hayatta kalma temalı video oyunu serisi Five Nights at Freddy’s, film olarak geliyor. Bu oldukça ilginç bir gelişme, son dönemde video oyunu uyarlaması filmlerle çok sık karşılaşılmıyordu.Üstelik filmin senaristi tam bir süper star. 

The Hollywood Reporter’da çıkan habere göre film yapımcısı Chris Columbus, A Five Nights at Freddy’s filmini hem yazacak hem de yönetecek. Filmin arkasındaki yapım şirketi ise Blumhouse Productions olacak. Ve işte asıl detay; Columbus, Home Alone, Harry Potter ve Felsefe Taşı ve Harry Potter ve Sırlar Odası başta olmak üzere birçok filmin yönetmen koltuğundaki isimdi. Ayrıca Goonies and Gremlins gibi 80’lerin klasik filmlerinin de senartisliğini yapmıştı.

Blumhouse Production ise Get Out, Split, Purge Franchise ve Paranormal Activity gibi filmlerin ardındaki şirketti. Özetle ortaya arka planında çok güçlü isim ve şirketlerin bulunduğu dikkat çekici bir film geliyor. Ürpertici detay ise filmin gerçek bir korku tüneli etkisi yaratma potansiyelinin şimdiden son derece açık olması.

Merakla beklenen yapımın vizyon tarihi hakkında herhangi bir ipucu ise bulunmuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın