Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFitness sistemi HTC UA HealthBox tanıtıldı

  Fitness sistemi HTC UA HealthBox tanıtıldı

  1452005018_HTC_UA_Healthbox__2_

  Tayvan merkezli teknoloji şirketi HTC, spor markası Under Armour ile yürütülen işbirliği kapsamında geliştirilen internet bağlantılı fitness sistemi UA HealthBox’ı tanıttı. HTC UA HealthBox; UA Band, UA Heart Rate ve UA Scale adlı üç ayrı cihazdan oluşan bir kit. UA Record adlı mobil uygulama üzerinden işlev sunuyor. Kullanıcıların sağlık ve zindeliğin en önemli yapı taşları olan uyku, hareket ve beslenmeyi ölçüp izleme prensibine dayanıyor.

  Sadece spor yaparken değil, günün her anında kullanılabilecek şekilde tasarlanan UA Band, günlük faaliyetleri, egzersizleri ve uykuyu takip edebiliyor. Cihazın tüm gün aktivite kayıt özelliği, günlük performansı anında kontrol etme olanağı sunuyor. UA Band’ın dış yüzeyinde ekran bulunuyor.

  Healthbox Lifestyle Images

  UA Heart Rate, yenilikçi “mikro kopça teknolojisi” ile egzersiz sırasında varlığı fark edilmeyecek şekilde tasarlanan kompakt bir kalp atım hızı ölçüm monitörü. Göğüs kayışı ve çıkartılabilir sensörü, kullanıcıların egzersizin yoğunluğunu takip etmesini sağlayarak daha akıllıca ve verimli bir şekilde spor yapmalarına yardımcı oluyor.

  UA Scale, bir tartı. Ancak sahip olduğu iletken boya teknolojisi sayesinde ağırlık ve vücut yağı yüzdesi gibi detayları yüksek doğrulukta tanımlıyor. UA Record uygulamasıyla senkronize kullanılabilen UA Heart Rate nabız aralıklarının kişiselleştirebilmesine de imkan tanıyor.

  22 Ocak itibarıyla ABD’de satışa sunulacağı duyurulan ürün setinin fiyatının 400 dolar olacağı kaydedildi. Peki Türkiye’de satışa sunulacak mı? Açıklamaya göre 2016 yılı içinde UA HealthBox ürününü teknoloji raflarında görmek mümkün olacak. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN