Fitbit Versa 2 hangi özelliklerle gelecek?

0

Fitbit Versa 2’nin olası kutusunda Alexa entegrasyonuna işaret eden yazı dikkat çekiyor…

Türkiye’de de yoğun ilgiyle karşılanan ilk Fitbit Versa’nın üzerinden çokça zaman geçti ve gözler ikinci nesil akıllı saate çevrildi. Kısa süre içerisinde duyurulması beklenen ve Fitbit Versa 2 model ismiyle gelmesi beklenen akıllı saatin olası özellikleri de gündemde yer almaya başladı. Bu noktada cihazın tasarımını gözler önüne seren kutusuna ait olduğu iddia edilen bir görsel sürpriz şekilde basına sızdırıldı.

Fitbit Versa 2’nin olası kutusunda Amazon Alexa entegrasyonuna işaret eden yazı dikkat çekiyor. Bu arada ilk Versa modelinde de bir Alexa desteği vardı, ancak sadece Echo adlı sesli komut destekli bir aygıta gün içerisinde kaç adım atıldığı sorusu sorulabiliyordu. Bu son derece düşük kapsamın geliştirilmesi beklenmekteydi. Alexa ile doğrudan konuşabilmenize olanak tanıyacak Fitbit Versa 2, hoş bir ekstra özellik sunmuş olacak. Elbette bu konuyla ilgili her şey şu an belli başlı tahminlere dayalı ve konuya dair resmi bir açıklama bulunmuyor.

Öte yandan akıllı saatin alüminyum gövdesi de dikkatlerden kaçmıyor. Son olarak 4 güne varan pil ömrü, Fitbit Pay ile alışveriş, suya dayanıklılık ve optik kalp atış hızı izleyicisi gibi özellikler de söz konusu. Son olarak kutuda ‘her zaman açık’ özelliğinden bahsedildiği görülüyor. Mevcut model, akıllı saatte sadece egzersiz sırasında açık ekran kullanımı mümkün. Bir hayal kırıklığı olarak modelde GPS özelliğine yer verilmeyebilir. Yine de nihai özelliklerin açıklanacağı Eylül ayının ilk yarısını beklemekte yarar var.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın