Fitbit Sense, Versa 3 ve Inspire 2 duyuruldu

0

Giyilebilir teknolojiler odaklı aygıtları ile tanınan Fitbit, yeni nesil akıllı saatleri Versa 3 ve Sense’in yanı sıra akıllı bileklik modeli Inspire 2’yu tanıttı.

Fitbit, 3 yeni model duyurdu. Tanıtılan modellerden Fitbit Versa 3 (üstte), başarılı serinin en yeni versiyonu olarak iddialı özelliklerle geldi. Akıllı saat, 1.58 inçlik AMOLED ekrana sahip. 6 günlük şarj dayanıklılığı vadediyor. ECG, EDA, SpO2 ve standart nabız sensörleri, Alexa, Google Asistan desteği, yerleşik mikrofon sayesinde sesli görüşme ve sağlık odağındaki özellikleri ile öne çıkıyor.

Fitbit Sense (üstte) şirketin EKG fonksiyonu sunan ilk modeli. Uyku takibi, günlük adım sayısı, uyarılı kalp ritmi değerleri gibi özellikleri ile eksiksiz bir aktivite yardımcısı. Ayrıca günlük stres ölçümü, GPS, müzik çalabilme ve 20 adet spor aktivitesine dair takibi olanaklı hale getiriyor. AMOLED ekranı ve sofistike tasarımı ile tanıtılan yeni aygıtlar arasında en yüksek fiyatlı model olacağını da belirtelim.

Son olarak Fitbit Inspire, önceki modele göre renksiz ama daha parlak bir ekran, nabız ölçümü, 10 güne varan şarj dayanıklılığı ve Active Zone Minutes adlı özelliği ile fark yaratıyor. Çeşitli spor aktiviteleri için takip özellikleri de içeriyor.

Her üç modelin de küresel satışlarına Eylül ayı sonu itibarıyla başlanacağı kaydedildi. Aygıtların Türkiye pazarındaki konumlandırması ise henüz netlik kazanmış değil.

Cevap bırakın