Fitbit Luxe akıllı bileklik tanıtıldı! İşte detaylar

0

Giyilebilir teknoloji ürünlerine ilgi bu kadar yüksekken, Fitbit yeni bir akıllı bileklik modeli ile karşımıza çıkıyor. Fitbit Luxe olarak adlandırılan akıllı bileklik oldukça şık ve minimal bir tasarıma sahip. Renkli OLED bir ekran üzerine kurulu olan aktivite takip bilekliği, ince bir kayış ve nispeten daha küçük bir ekran ile geliyor.

Fitbit Luxe akıllı bileklik farklı kayış seçenekleriyle geliyor

Cihazda dokunmatik bir ekran bulunuyor ve bütün işlemler de bu dokunmatik ekran sayesinde gerçekleştiriliyor. Kullanıcıların sabah akşam aktivitelerini takip etmesi için tasarlanan cihaz hem iOS hem de Android telefonlarla oldukça kolay bir şekilde etkileşime girebiliyor. Yerleşik bir GPS sistemi de bulunmayan bu cihazda, Spotify gibi popüler uygulamaların da kontrolü sağlanabiliyor.

Fitbit Luxe akıllı bileklik

Akıllı bileklik klasik giyilebilir cihazlarda olduğu gibi kalp atış hızını ölçmesinin yanında bir de kandaki oksijen miktarını ölçebilen sensörler ile donatılmış. Öte yandan mobil uygulaması aracılığıyla uyku ve adet döngüsü izleyebilirsiniz.

Cihaz standart olarak silikon bir kayışla geliyorsa da isteyenler metal olanı da tercih edebiliyor. Cihazın gövdesinde kullanılan metal detayı ise bilekliği daha ‘premium’ hale getiriyor. Söz konusu özelliklere sahip olarak tanıtılan akıllı bileklik, 100 dolardan satışa çıkacak.

Cevap bırakın