Windows Phone uyumlu Fitbit Blaze ile tanışın

0

Ekran Resmi 2016-01-11 13.19.19

Giyilebilir teknolojilerin katettiği mesafe olağanüstü. Bundan birkaç yıl önce tedirgin bakışlarla izlenen sürecin devamında başlı başına bir trend halini aldı bu tüketici elektroniği segmenti. Ancak akıllı saatler için özelliklerden bahsedilirken genel olarak şu cümleye tanıklık edildi: ‘iOS ve Android cihazlarla uyumlu…’ Peki ya Windows Phone?

Görünüşe bakılırsa Windows Phone uyumlu bir akıllı saat için son hazırlıklar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sona eren yılın önemli teknoloji etkinliklerinden CES 2016 kapsamında görücüye çıkan akıllı saat Fitbit Blaze, ne iOS ne de Android uyumlu; bu aygıt Windows Phone ile birlikte çalışıyor. Öte yandan ‘çalışabilme’ sürecine dair ilerleme henüz tamamlanmış değil. Gelen bilgilere göre fitness tabanlı veriler üzerine yoğunlaşan akıllı saat, henüz Windows Phone’u tam anlamıyla desteklemiyor. Eksik olan bazı noktalar var…

Windows10Upgrade4Açıklamaya göre Fitbit Blaze ve Windows Phone cihazların Bluetooth üzerinden senkronize edileceği, bununla birlikte bildirimlerle ilgili olarak bazı tamamlanması gereken detaylar üzerinde çalışıldığının altı çiziliyor. Bu yönde Microsoft ve Fitbit’in en kısa sürede çözüm getireceği kaydediliyor. Özetle dünya genelindeki Windows Phone kullanıcılarını baz aldığımızda haberler oldukça olumlu.

Fitbit Blaze’in Windows Phone için hali hazırda uyumlu şekilde piyasada yer alacak önemli cihazlardan biri olacağını belirtelim. Ürünle ilgili olarak satış tarihi net değil, ancak Mart ayında piyasaya sunulması yönünde bir beklenti var. Fiyatı ise 200 Amerikan Doları. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

Media Markt’taki her bütçeye uygun akıllı saat alternatifleri için buraya tıklayınız.

Cevap bırakın