Fısıltıdan Daha Sessiz Vantilatörler

0

Fısıltıdan Daha Sessiz Vantilatörler bir yandan varlığını hissettirmeden evinizi – ofisinizi serinletirken, elektrik faturalarınızı da hafifletecek.

Yaz sıcaklarında ve nemli sonbahar aylarında kendinizi serinletmenin birkaç yolu vardır. Daha az kıyafet giymek, çok fazla su içmek veya vücut ısısını önemli ölçüde azaltan gıda maddelerini tüketmek çoğumuz arasında popüler birer seçimdir. Ancak bazen bu yeterli gelmez ve serinlemek için daha fazla destek almak gerekir.

Hava sirkülasyonunu iyileştirmek için evinizin veya iş yerinizin tüm pencerelerini açabilir ve biraz daha serinlik hissedebilmek için doğal bir esintinin hayalini kurabilirsiniz. Ancak bu genellikle istenen seviyede soğumaya yeterli gelmez, oluşan cereyandan etkilenmekte cabasıdır. Gerçekten ihtiyacınız olan şey ise, sessizliği ile varlığını unutturan, yer kaplamayan ve tasarruflu serinlemeyi mümkün kılan küçük bir yardımcıdır.

 

Bunaltıcı sıcak havaların kurtarıcısı.

Fısıltıdan Daha Sessiz Vantilatörler

İster sadece biraz sıcak isterse de en bunaltıcı sıcak havalar olsun, bir vantilatör herhangi bir ev veya ofis için vazgeçilmez bir unsurdur. Hele de bir de bu vantilatör sessiz çalışırsa tadından yenmez. Bu yazımda bulunduğunuz ortamı serinletirken, mevcut soluduğunuz havayı da tazeleyen kule tipi vantilatörleri anlatacağım. Hazırsanız başlayalım, işte sizin için seçtiğim fısıltıdan daha sessiz vantilatörler ve özellikleri.

İlk olarak kule tipi vantilatörlerin ne olduğunu, özelliklerini ve işlevlerini kısaca hatırlayalım.

Kule tipi vantilatör, dar ve yüksek bir soğutma cihazı türüdür. Bu tür cihazlar soldan sağa salınım yaparken, sıcak havayı dışarıya doğru iterler. Klimadan farklıdırlar, çünkü havayı soğutmaz, sadece hava akımı oluştururlar. Hafif ve taşınabilir cihazlardır, minimum yer kaplayarak çok az enerji harcarlar.

Kule tipi vantilatörlerde çoğu model, cihaz üzerinde bulunan ve kontrol seviyesi sağlayan bir zamanlayıcı fonksiyonuna sahiptir. Bu özellik, yatmadan önce odada dolaşan temiz havaya sahip olmak istediğinizde çok kullanışlı gelecektir. Fısıltıdan daha sessiz vantilatörler havanızı temizlerken, toz, polen gibi alerji tetikleyen olumsuzlukları da ortadan kaldıracaktır.

Bu cihazlar bir taban standında salınır ve ardından hava dolaşımını 90 derecelik bir açıyla dağıtır. Oluşan bu hava akımı, cihazın dış gövdesinden çıktığında dikey olarak hareket edecek şekilde tasarlanmıştır. Bu fonksiyon, cihazın zemin seviyesinde soğutma esintisi vermesini sağlar.

 

Vantilatör Seçmeden Önce

Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi, ihtiyacınız olan kule tipi vantilatörü seçerken işlevselliğine dikkat etmeniz önemlidir. Bunlar başlıca; harcadığı güç, programlama özelliği, otomatik kapanma, farklı hava salınım seviyeleri, uzaktan erişim olarak sıralanabilir. MediaMarkt’ta Airking, Buses, Dyson, Efba, Everest, Goldmaster, King, Rowenta, Rubenis gibi markaların en kaliteli vantilatör modelleri hesaplı fiyatlarla sizlerin beğenisine sunuluyor. Vantilatöre ihtiyacınız varsa “Serinleten Ürünler, Serinleten Fırsatlar” kampanyasını kaçırmamanızı öneririm.

 

Serinleten Ürünler, Serinleten Fırsatlar Kampanyasını Kaçırmamanızı Öneririm.

 

Ben sizin için ilk olarak FAKIR TVL 90 Kule Tipi Vantilatörü seçtim.

Sekiz saatlik zaman ayarına sahip vantilatör, 90 watt’lık güçlü motoruyla 16 m/s’lik rüzgar üretebiliyor. Ayarlanabilir rüzgar eğimiyle beraber oda sıcaklığını gösteren ekranı bulunuyor. TVL 90’ın uzaktan kumandasının üstünde zamanlayıcı ayarı, kapatma ve döndürme tuşu gibi önemli özellikleri de bulunuyor.

 

Diğer önerim ise ROWENTA VU6670 EOLE INFINITE Kule Vantilatör.

Sekiz saatlik zaman ayarına sahip vantilatör, 180 derecelik salınım ve 3 ayarlı gelişmiş hava akımı seçeneği sunuyor. Ayarlanabilir rüzgar eğimiyle beraber oda sıcaklığını gösteren ekranı bulunuyor. Uzaktan kumandasının üstünde zamanlayıcı ayarı, kapatma ve döndürme tuşu gibi önemli özellikleri de bulunuyor.

 

Sizin için önerdiğim fısıltıdan daha sessiz vantilatörler, sonbahar ve yaz mevsiminde serinlemenizi, rahat bir nefes almanızı kolaylaştıracak, evinizin – ofisinizin olmazsa olmaları arasında yer alacaktır

Yaz sıcaklarında serinlemenin farklı farklı yolu var demiştim. Düşük güç tüketimi ile geniş alanları bile serinleten tavan vantilatörleri de yaz sıcaklarında hayat kurtaran aletlerden biri. Aşağıda tavan vantilatörleri hakkında detay bilgilere yer verdiğim yazımı bulabilirsiniz.

 

Yaz Sıcaklarının Kurtarıcısı Tavan Vantilatörleri

 

 

Fayda görmeniz dileğiyle.

Cevap bırakın