Firefox’tan Mac’e özel otomatik ‘koyu’ tema

0

Firefox, Mac için koyu tema özelliğini otomatik sunmaya başladı. İşte detaylar…

İnternet kullanıcıları için olmazsa olmaz araçlardan biri de web tarayıcılar. Google’ın Chrome, Mozilla’nın Firefox ile sunduğu özelliklerin kullanıcıların ‘kendilerini daha fazla tercih etmelerini’ amaçladığı da biliniyor. Bu alanda süren rekabetin deneyim anlamında kullanıcıların yüzlerini güldürdüğünü, şirketlerin ise inovasyon ve gelişim açısından durmak bilmediklerini görüyoruz. İşte bu yöndeki son gelişmelerin arkasında Mozilla var.

Mozilla, Firefox tarayıcısını güncelledi. Mac işletim sistemine (macOS) sahip bilgisayarlar için sunulan yeni versiyonda otomatik koyu renkli tema dikkat çekti. Ayrıca güvenlik anlamında bazı geliştirmeler bulunduğu görüldü.

Öte yandan tarayıcının web üzerinde daha fazla güvenlik için sonraki versiyonlarda daha yoğun şekilde yenilikler sunacağı bildirildi.

Bu yönde atılan yeni adımlar arasında üçüncü parti reklam izleyicileri ile sitelerdeki çerezlerin ayrı tutulması, Firefox profilinin şifre, geçmiş, çerezler gibi öğelerden temizlenip temizlenmemesi noktasında kullanıcıya alternatif sunulması gibi özellikler öne çıkıyor.

Öte yandan daha hızlı yüklenen web siteleri, iOS’te koyu-açık temanın kullanıcı insiyatifiyle belirlenmesi, Android’de hızlı kaydırma ve hızlı açılan sayfalar gibi deneyimi iyileştirici detaylar da söz konusu.

En nihayetinde ise web tarayıcılar da kendilerini durmaksızın geliştirmeye, internet kullanıcılarını mennun etmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyorlar.

Cevap bırakın