Final Cut Pro X önemli iş akışı iyileştirmeleriyle güncellendi

0

Final Cut Pro X’in yeni güncellemesi uzak iş akışlarını sadeleştiriyor ve sosyal medya için düzenlemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Apple Final Cut Pro X’i, içerik yaratıcıları için düzenlemeyi hızlandırmak ve uzak iş akışlarını iyileştirmek için tasarlanmış güçlü yeni özelliklerle güncelliyor. Proxy ortamları oluşturma ve yönetme konusundaki iyileştirmeler editörlere, yüksek çözünürlükteki formatlarla çalışırken veya uzaktan iş birliği yaparken taşınabilirlik ve performans sağlıyor.

Yeni sosyal medya araçları, popüler sosyal medya platformları için kare, dikey ve diğer özel boyutlardaki video kırpmayı otomatikleştiriyor ve yeni iş akışı iyileştirmeleri, Final Cut Pro’nun çok yönlülüğünü ve performansını daha da ileri taşıyor. Böylece Mac, tüm video editörleri ve hareketli grafik sanatçıları için her zamankinden daha güçlü.

Kullanıcılar, daha önce hiç olmadığı kadar çok çeşitli konumlarda çalışarak uzaktan düzenleme işlemleri yapabiliyorlar. Final Cut Pro’daki yeni güncelleme, iş akışlarına arşivleri daha taşınabilir hale getiren ve büyük, yüksek çözünürlüklü dosyalarla uzakta çalışmayı sadeleştiren önemli iyileştirmeler içeriyor.

Yapay öğrenme teknolojisiyle, şimdi bir projedeki kliplerde ana hareket otomatik olarak analiz edilebiliyor ve Smart Conform özelliğiyle akıllı bir şekilde kırpılarak kare, dikey veya başka bir boyutta videoya dönüştürülebiliyor.

Bu sürümde, RED RAW ve Canon Cinema RAW Light için yeni Metal özellikli eklentilerle yeni performans iyileştirmeleri de bulunuyor. 8 K RED RAW videoların kodunun ProRes 422’ye dönüştürülmesi Mac Pro’ya göre iki kata kadar ve MacBook Pro’ya kadar üç kata kadar daha hızlı gerçekleşiyor.1 Ve ilk kez olarak, Final Cut Pro editörleri 8 K Canon Cinema RAW Light içerikleri oynatabiliyor ve düzenleyebiliyor.

Cevap bırakın