FIFA 21 ne zaman çıkacak?

0

Oyun severlerin merakla beklediği FIFA 21 resmi olarak duyuruldu. Oyunun çıkış tarihi açıklanırken Türkiye fiyatı da belli oldu. FIFA 21 PC’de 420 TL fiyat etiketine sahip olurken konsollarda ise yaklaşık 500 TL’ye satılacak.

Electronics Arts tarafından geçtiğimiz gün düzenlenen EA Play etkinliği kapsamındaki resmi duyuruda FIFA 2021 çıkış tarihi ve fiyatı açıklandı. Oyun, yeni ve önceki nesile dair tüm konsollar için gelirken görsel açıdan platformlar arasında herhangi bir fark içermeyeceği kaydedildi. Öte yandan FIFA 21 yeni bir oyun olarak konumlanmak yerine FIFA 20’nin güncellenmiş bir versiyonu şeklinde tarif ediliyor.

FIFA 21 çıkış tarihi açıklandı… EA Play konferansında yapılan duyuruda FIFA 21’in çıkış tarihi 9 Ekim 2020 olarak belirtildi. Oyun, yeni çıkan PS5 ve Xbox Series X oyun konsollarında oynanabilecek. Fakat oyunun PC versiyonu eski nesil konsollara benzer bir deneyim sunacak.

Bununla birlikte oyun severler yeni nesil grafik desteği için FIFA 22’yi beklemek zorunda kalacak. Yani bir yıl sonra deneyim tamamen  farklı bir hal alıyor.

İlginç bir bilgi olarak PS4 ve Xbox One sahipleri oyunu satın almaları durumunda yeni nesil konsollara geçtikleri taktirde ek bir ücret ödemeden oynamaya devam edebilecekler.

9 Ekim’de satışa çıkacak oyun Türkiye’de ilk bilglilere göre PC’de 419,99 TL, Xbox One’da 497,50 TL ve PS4’te 499,90 TL fiyat etiketiyle sunulacak.

Cevap bırakın