FIFA 16, Türkiye’de 24 Eylül 2015’te sahne alabilir

0

FIFA-16

Spor oyunlarının ülkemizdeki en popüler serilerinden FIFA’nın 2016 yılındaki versiyonu için yayınlanma tarihinin 22 Eylül 2015 olacağı iddia edildi. İddianın sahibi oyuna dair en çok takip edilen internet sitelerinden biri olan FIFA Game News adlı internet sitesi.

Daha önceki yıllarda FIFA oyunları hakkında yaptığı neredeyse tüm tahminleri doğru çıkan web sitesi platformunda yer alan haberde; FIFA 16’nın Avrupa, Avustralya, Japonya, Kuzey ve Güney Amerika’daki çıkış tarihlerine yer verildi.

Buna göre FIFA 16’nın oyun severlerle ilk buluşacağı tarih 22 Eylül Salı günü ve ilk buluşacağı pazar da Kuzey Amerika olarak belirtiliyor. Ardından 24 Eylül’de Brezilya hariç Güney Amerika ülkeleri, İngiltere hariç Avrupa ve Avustralya’da yayınlanacağı iddia ediliyor. Oyunun İngiltere’de 25 Eylül’de Brezilya ve Japonya’da ise 8 Ekim’de satışa çıkacağı ifade ediliyor. Bu tahminler ışığında FIFA 16’nın Türk oyun meraklıları ile buluşacağı tarih 24 Eylül.

ibra-fifa-banner-1

Türkiye’nin de yer aldığı Avrupa pazarında yayınlanmasının ardından büyük ilgi gören ve haftalarca değil aylarca en çok satan oyunlar arasında yer alan FIFA 15’in ardından FIFA 16 heyecanı da sonbahar itibarıyla başlayacak. Oyun, çok sayıda platform üzerinden oynanabilecek. Bu platformlar PC, Xbox One, Xbox 360, PS4, PS3, PS Vita, Nintendo 3DS, Nintendo Wii, Android ve iOS mobil işletim sistemi platformları şeklinde.

Hayranlarının merakla beklediği FIFA 16’ya dair görüntülerin de önümüdeki aylarda yayınlanmaya başlayacağını, oyunla ilgili merak edilen her şeyi aktarmaya devam edeceğimizi belirtelim.

Cevap bırakın