Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiFBI iPhone’u kırmak için ne kadar harcadı?

  FBI iPhone’u kırmak için ne kadar harcadı?

  7195792-3x2-940x627

  Geçtiğimiz aylarda FBI ile Apple arasında iPhone konusunda yaşanan kriz, ABD’de yaşanan bir terör saldırı sonrasında yakalanan kimselerden birinin akıllı telefonundaki silinmiş verilerin ortaya çıkarılmasına dayanıyordu. FBI, Apple’dan bu konuya ilişkin yardım talebinde bulunurken teknoloji şirketi, olumsuz yaklaşım göstermiş ve atacakları adımın dünya genelindeki iPhone’lara ilişkin kullanıcı güvenini sarsabileceğini savunmuştu. FBI ile Apple arasındaki bu ilginç seviyedeki konunun devamında çözüm sürpriz bir şekilde geldi; FBI, söz konusu iPhone modelindeki silinmiş verileri bulmak için güvenlik uzmanlarından yardım aldı ve bu konuda yapılan harcama da kısa süre önce açıklandı.

  FBI yöneticisi James Comey, söz konusu iPhone kırma işlemini gerçekleştirmek için 1 milyon 300 bin dolar harcandığını söyledi. Aspen Security Forum kapsamında konuşan Comey, bu rakamın kendisinin 7 buçuk yıllık maaşına yakın olduğunun altını da çizdi. FBI’ın şimdiye kadar benzer bir durumla ilgili olarak 1 milyon dolar ödeme yapmıştı. Böylelikle ilgili rakamı da 300 bin dolar geçmiş oldu.

  FBI tarafından yürütülen ‘iPhone kırma’ çalışmaları sonrasında teröristin akıllı telefonunda kayda değer bir bilgiye ulaşılamamıştı. Bu durumda FBI, pek de karlı çıkmış görünmüyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN