Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürFBI: 1,2 milyar şifre daha ele geçirdi!

  FBI: 1,2 milyar şifre daha ele geçirdi!

  security_lock_unlocked_circuit_board_vulnerability_threat_hacker_crime_thinkstock-100470828-primary.idge

  Kötü amaçlı yazılım korsanlığı 2015 yılına adeta damgasını vurdu. Sadece Android ve Windows işletim sistemlerini değil, çok daha zorlu güvenlik aşamalarına sahip oldukları kaydedilen Apple iOS ve Mac OS X sistemlerine de ciddi saldırılar düzenlendi. Kayıplar büyük; milyonlarca doları bulan banka hesapları çalındı, milyonlarca kullanıcı, daha önce giriş yapabildikleri sosyal ağ vb. platformlara bir daha giremediler. Son felaket ise Rusya kaynaklı ve FBI tarafından az sayıda da olsa bazı detayları paylaşıldı…

  Bilgisayar korsanının lakabı Mr Grey, yani Bay Gri ve işlediği suç onu FBI tarafından arananlar listesine dahil etmiş durumda. Belirtilene göre ‘Bay Gri’, 1 milyar 200 milyonu aşkın çevrimiçi giriş bilgisini eline geçirdi. Ve tüm bu miyarlarca hesabı yüz binlerce web sitesi üzerinden hack’ledi. Çarpıcı…

  Yine Ruslar 

  Yine diğer detaylara bakıldığında hacker’ın arkasında Cybervor var. Görünen o ki Ruslar sadece savaş uçakları ile değil, bilgisayar korsanlarıyla da iş başında.

  Saldırılar 2016’da da devam edecek

  Hack faaliyetlerinden korunmak için belli başlı yollar bulunuyor, ancak yine de kimi durumlarda tahmin edilemeyecek hamleler ile çeşitli bilgiler parmakların arasından kayıp gidebiliyor.

  21. yüzyılın en önemli teknoloji sorunlarından biri olan kötü amaçlı yazılım korsanlığı faaliyetlerindeki artış tedirgin edici. 2016 yılında da bu konuda yeni madurların ortaya çıkma olasılığı yüksek. Bu nedenle hacker’lara karşı internet kullanıcılarının daha fazla bilinçlenmesi ve en temel hali ile şüphe duydukları hiçbir şeye tıklamamaları tavsiye ediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN