Family Setup adlı yeni Apple Watch özelliği iletişim ve sağlık özellikleri ile dikkat çekti

0

Apple, evde iPhone’u olmayan çocuklara ve yaşlı aile üyelerine Apple Watch’un iletişim, sağlık, fitness ve güvenlik özelliklerini sunan, watchOS 7’deki Family Setup özelliğini duyurdu.

Apple, Family Setup adlı özelliği tanıttı. Söz konusu özellik sayesinde ilk kez olarak Apple Watch, bir ebeveynin iPhone’u aracılığıyla kurulabilecek. Bu sayede çocuklar telefon görüşmeleri ve Mesajlar’la aileleri ve arkadaşlarıyla iletişim kurabilecek, kişiselleştirilmiş Aktivite hedefleriyle motivasyonlarını koruyabilecek ve özel Memoji’lerle yaratıcılıklarını ifade edebilecekler.
Family Setup, tüm ailenin Apple Watch’un Acil SOS gibi önemli sağlık ve güvenlik özelliklerinden yararlanmasına olanak verirken, Harita, Siri, Alarmlar ve App Store bir iPhone’a gerek olmadan bağımsızlık sağlayacak. Ayrıca, ebeveynler çocuklarına ulaşabileceklerini ve konumlarını belirleyebileceklerini ve tüm kişisel verilerin şifrelenmiş olarak güvende kalacağını bilmenin iç rahatlığını yaşayacaklar. watchOS 7 ile, tüm aile genel Apple Watch deneyimini geliştiren optimize edilmiş özelliklerden de yararlanabilecekler.

Bağlantıda Kalma 

Family Setup ile, iPhone’u olmayan aile üyeleri, telefon ve FaceTime’dan sesli görüşmeler yapmaktan mesaj gönderip almaya, hatta Walkie-Talkie ile diğer Apple Watch kullananlarla iletişim kurmaya kadar, Apple Watch’taki birçok özellik ve uygulamadan yararlanabilecek.1 Apple Watch’taki yeni Memoji uygulaması kullanıcıların arkadaşlarıyla mesajlaşırken paylaşabilecekleri ve saat kadranı olarak görüntülenebilecek bir Memoji’yi özelleştirmelerine olanak veriyor. Ebeveynler, çocukların Apple Watch’un iletişim özelliklerini güvenli bir şekilde kullanabilmesi için tüm kişileri onaylayabilecek.

Cevap bırakın