Fallout Shelter Xbox One ve PC’ye geldi

0

fallout-shelter

Fallout Shelter, son yılların adından söz ettiren mobil oyunları arasında yer alıyor. Çıktığı ilk dönemde, 2016’daki ‘çılgınlık seviyesindeki’ Pokemon GO ya da Super Mario Run yönelimi kadar olmasa da dikkatleri üzerinde toplayan yapım, bir felaket sonrasında insanların yaşamlarını sığınak yapısında sürdürülmesi, burada gelişme, üreme, beslenme gibi gereksinimlerinin sağlanması ve tehlikelerle dolu dış dünyaya çıkan ekiplerin de silah, giysi vb. bularak geri getirerek komine katkı sağlaması türündeki konusuyla oyunculara ilginç saatler yaşatıyordu.

Yapım, belli adımların süre tabanlı olarak gerçekleşmesi şeklindeki mekanizmasıyla dönemin dikkat çeken diğer yapımı Clash of Clans’tan da izler taşıyordu.

Yeni gelişme ise Fallout Shelter’ın hem Xbox One, hem de PC için de çıkışını gerçekleştirmesi oldu. Daha öncesinde Steam üzerinden PC’de oynanabilen Fallout Shelter, artık Xbox ve Windows Mağaza üzerinden de indirilebilecek.

Ücretsiz geldi

Eskinin mobil oyun, artık daha büyük ekranlarda çok daha yoğun kontrolörlerle deneyimlenebilecek. İyi haber ise tamamen ücretsiz olarak oynanabilmesi.

 İlgi görecek mi?

Öte yandan ilgili versiyonunda Xbox One için özelleştirmeler söz konusu. Kontrolcü ile daha iyi şekilde oynanabilmesini sağlayan bir dizi ek özellikle gelen yapımın pek de yeni olmaması ise ne seviyede ilgi göreceği noktasında akıllardaki soru işareti durumunda.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın