Fallout 76 için ‘turistik’ iş birliği

0

Fallout 76, ABD’nin Batı Virginia eyeletine yönelik turizm potansiyelinin geliştirilmesinde söz sahibi olacak…
İşte detaylar…

Önümüzdeki günlerde çıkışını gerçekleştirecek olan Fallout 76, bu kez son derece farklı bir konuyla gündeme geliyor. Nükleer felaket sonrasını konu edinen post- apokaliptik aksiyon oyunu, ABD’nin Batı Virginia eyeletinin ‘kurgu şeklindeki geleceğinde’ geçiyor. Ve söz konusu eyaletin kamusal yetkilileri, bu detayı gelire dönüştürmek için harekete geçmiş durumda.

Eyalet valisi Jim Justice ve turizm kurulunun açıklamalarına göre Fallout 76 çeşitli şekillerde desteklenecek. Bu doğrultuda Bethesda tarafından geliştirilen oyunun da çeşitli ‘turistik’ promosyonlar sunabileceği kaydediliyor. Amaç ise Batı Virginia eyeletine yönelik ilgiyi artırmak ve turizm potansiyelini geliştirmek. En nihayetinde de bölgeye daha fazla turistik gelmesini sağlamak.

Xbox One, PS4 ve PC’ye gelecek olan oyunun 2 milyon nüfusa sahip eyaletin turizm potansiyelini ne ölçüde değiştirebileceği merak konusu. Ancak küresel ölçekte yoğun bir ilgiyle karşılanması beklenen yapımın özellikle ABD geneli için Batı Virginia eyeletine doğru önemli çapta bir turist akımına yol açması mümkün görünüyor.

Batı Virginia Turizm Kurulu, özel bir Fallout 76 web sitesinin yayınına başlarken bölgede oyunla ilgili etkinlik ve fuarların düzenlenmesi de beklentiler arasında. Ayrıca franchise çalışmaları noktasında da bir dizi gelişme söz konusu olabilir. Şimdilik kesin olmayan bu ihtimallerin önümüzdeki süreçte netlik kazanması olası.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın