Fallout 4 VR, Doom VFR ve Skyrim VR’ın çıkış tarihleri

0

Bethesda 2017’de yayınlayacağı VR oyunlarının nihai çıkış tarihlerini kamuoyuyla paylaştı.

Popüler oyun geliştiricisi Bethesda, 2017’nin kalan dönemi için yayınlanacak sanal gerçeklik (VR) oyunlarıyla ilgili merakla beklenen bazı detayları açıkladı. Fallout 4 VR, Doom VFR ve Skyrim VR için çıkış tarihleri, şirketin web sitesi üzerinden net bir şekilde paylaşıldı.

Buna göre Skyrim VR için PlayStation VR platformuna geleceği tarih 17 Kasım 2017 şeklinde. Skyrim’in sanal gerçeklik oyunu, şimdiden yılın en iyilerinden biri olmaya aday.

Oyun endüstrisinin mihenk taşlarından Doom ise VR yapımı ile hem PlayStation VR hem de HTC Vive’a gelecek. Çıkış tarihi 1 Aralık 2017. Ve bir diğer merakla beklenen yapım Fallout 4 VR da yılın sonuna kadar oyun severlerle buluşacak. Resmi çıkış tarihi 12 Aralık 2017. Üzücü gelişme ise ilk aşamada yalnızca HTC Vive’a gelecek olması. Diğer yandan son yapılan açıklamalar, diğer platformlara da ‘gelebileceği’ yönünde. Kafa karıştırıcı bir açıklama olduğuna şüphe yok.

Hatırlanması mümkün; Skyrim VR, E3 2017’de açıklanmıştı. Bu kadar kısa süre içerisinde yayınlanacak olması sürpriz olarak nitelendirildi. Çünkü diğer iki yapımın VR versiyonları, geçtiğimiz yıl duyurulmuştu.

Son bri detay olarak her üç oyun da, Quakecon 2017 adını alacak oyun etkinliği dizisi kapsamında oynanabilecek.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın