Fallout 4, The Elder Scrolls Skyrim’i bile geride bırakabilir

0

elder-scrolls-V-skyrim-wallpapers-and-gameplay-collection-1dut_com-19

ABD menşeili oyun yayımcısı Bethesda Softworks, The Elder Scrolls’tan Doom’a, Wolfenstein’dan Dishonoured’e dünyanın en önemli oyun serilerinden bazılarını geliştiren bir şirket. Fallout serisi ise kuşkusuz şirketin en tanınmış oyun serilerinden. Gerek yayınlanan video içerikleri gerekse otoritelerin yorumlarından yola çıkıldığında serinin son oyunu Fallout 4’ün büyük bir heyecan uyandırdığı da bir gerçek. Serinin beşinci büyük oyununun Microsoft Xbox One, Sony PlayStation 4 ve Windows platformları için yılın sonuna doğru çıkışını yapacak.

10 Kasım 2015’te çıkışını gerçekleştirecek Fallout 4’ü geliştiren ekibin en önemli isimlerinden Pete Hines, basına verdiği demeç ile oyun dünyasından büyük ses getirdi. Oyunun yayınlanmasına artık kısa bir süre kala, Fallout 4’ün Bethesda’nın en başarılı yapımlarından Elder Scrolls Skyrim’in satışlarını geride bırakacağına inandığını söyleyen Hines, oyunun iddiasını da gözler önüne sermiş oldu. ‘Fallout 4’ün ne kadar başarılı olacağını söylemek zor ama şimdiye kadar yaptığımız en başarılı oyun olabilir’ diyen Hines, oyunu bekleyenlerin merak katsayısını daha da artırmayı başardı.

Fallout_4_box_cover

Fallout 4, sosyal medyada konuşulan, oyun çevrelerince beklenen ve potansiteli oldukça yüksek bir oyun gibi görünüyor. Yapımın oyun fuarlarında ve beta aşamasında yoğun ilgi gördüğü biliniyor. Ancak final sürümünün hem konsol hem de PC tarafında ne ölçüde başarılı olacağı ve son açıklamalar ışığında da ilk 48 saatinde 3 milyon 500 binden fazla kopya satan 2011 çıkışlı The Elder Scrolls Skyrim’i (tam adı; The Elder Scrolls V: Skyrim) geride bırakıp bırakmayacağı merakla bekleniyor.

Haberin devamında oyunun resmi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=vdm1WcFHvcw

Cevap bırakın