Fakir’den bol köpüklü Türk kahvesi keyfi

0

Turkish coffee and turkish delight with traditional embossed metal tray and cup

Geçmişten günümüze muhabbetin ve dostluğun simgesi olan Türk kahvesi, keyifli sohbbetlerin ve buluşmaların en tatlı bahanesidir. Birlikte içilen kahveler; arkadaşlık ve dostlukları pekiştiriyor, ilişkileri sağlamlaştırıyor. Bu ay geleneksel Türk kahvesini Alman Fakir Hausgeräte teknolojisiyle süzerek pişiren, Fakir’in yeni Türk kahvesi makinesi Kaave’yi beğenilerinize sunuyorum.  

Türk kahvesi kültürel mirasımızdır

Türk kültüründe kahve, sadece bir içecek değil başlı başına bir kültürdür. Evlilik öncesi kız isteme törenlerinde misafirlere Türk kahvesi ikram edilir, damat tuzlu kahveyi içmeden sevdiği kıza kavuşamaz. Türk kahvesi, ilk olarak Türkler tarafından bulunan kahve hazırlama ve pişirme metodunun adıdır. Kendine has tadı, köpüğü, kokusu, sunuluş biçimiyle özgün bir kimliği ve geleneği vardır. Geçmişten günümüze güven, dostluk, paylaşım duygusunun simgesi Türk Kahvesi, kahvesinden çok pişirme tekniği ile farklılaşır. Ve aslında unutmamalıyız ki; Türk Kahvesi, pişirme tekniği ile dünyada markalaşmış tek kahvedir. Dünya genelinde hemen hemen her tür restoranın menüsünde bulunan iki kahveden biridir. Türk Kahve Kültürü, UNESCO’nun “Somut Olmayan Kültürel Miras” listesine girmiş ve Türk kahvesinin 500 yıllık tarihi öyküsü kültürel miras olarak kabul edilmiştir.

Cezvede pişirilen kahveyi aratmıyor

Türk kahvesini kıvamında ve tam lezzetinde pişirebilmemiz için artık Fakir’in yeni Kaave makinesini de kullanabilirsiniz. Cezvede pişirme yöntemi esasına dayanan ve aynı lezzetin yakalanması amacıyla tasarlanan Fakir Kaave, taşmayı önleyen patentli Luminasense teknolojisi ile geliştirilmiş. Tek seferde 4 fincan kahve kapasitesiyle ve ergonomik cezve ağzı sayesinde her fincana eşit köpük dağıtabilen Fakir Kaave, hızıyla olduğu kadar iddialı tasarımıyla da dikkat çekiyor. Konsept renk serilerine uyumlu olarak, Violet, Rouge, Rose, Mat Kahve ve Beyaz alternatifleriyle beş farklı renkte tasarlanan Kaave’lerden en beğendiğiniz rengi satın alıp, mutfağınızın baş köşesine koyabilirsiniz.

fakir-kaave

Kaave’nin köpüğü bol, lezzeti kıvamında

Fakir Kaave, evde yaptığım içim testlerinde bol köpüğü ve ideal kıvamıyla beğenimi kazandı. İşte ürünün öne çıkan özellikleri:

 • İsteğe göre kıvamı ve pişirmesi gayet iyi.
 • En güzel özelliği kahveyi taşırmadan pişirmesi ve bol köpüklü bir kahve keyfi sunması.
 • Kahvenin pişirme sıcaklığı yeterli derecede.  Acı kahve içmek zorunda kalmıyorsunuz.
 • İş yeri kullanımı ve yoğun sirkülasyonu olan yerler için uygun değil. Tek seferde 4 kişilik kahve pişirebiliyorsunuz.  Kalabalık misafir grubu olduğunda rahatlıkla işinizi görür.  Kısa sürede kahveyi kıvamında pişiriyor.
 • Tasarım ve kullanım bakımından son derece pratik.  
 • İster tezgah üzerinde isterseniz rafta saklayabilirsiniz.  Mutfakta fazla yer kaplamıyor ve zevkinize göre farklı renk seçenekleri mevcut.
 • Temizliği son derece kolay ve pratik.

Daha lezzetli kahveler için Fakir’den ipuçları:

 • Toz kahvenizin taze olması kahvenizin köpük ve lezzetini etkileyen başlıca unsurdur.
 • Kahvenizi yaparken suyu ne kadar soğuk kullanırsanız kahveniz o kadar köpüklü olacaktır.
 • Kahve telvesinin cezvenin dibine çökmesini engellemek için kahveniz piştikten sonra bekletmeden ve hızlıca fincanlara boşaltın.
 • Ard arda kahve pişirdiğinizde cezve sıcak olacağından pişirme süresi kısalacaktır. Her kullanım sonrasında pişirme haznesini soğuk suyla yıkayarak, Kaave’yi daha verimli kullanabilirsiniz.

Fakir Hausgeräte AR-GE departmanının titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu ortaya çıkardığı Fakir Kaave, tüm Media Markt mağazalarında Türk kahvesi tutkunlarıyla buluşmayı bekliyor.

 

Cevap bırakın