Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook’un Instant Articles özelliği kullanıma sunuldu

  Facebook’un Instant Articles özelliği kullanıma sunuldu

  1-e1431456559724

  Facebook’ta çeşitli alanlardaki geliştirmeler devam ediyor. İşte bunlardan biri de içerik paylaşımına farklı bir boyut kazandırmayı hedefleyen “Instant Articles” özelliği.

  1,5 milyara yaklaşan kullanıcı sayısı ile sosyal medya adına en önemli platform konumunda yer alan Facebook, teknoloji alanındaki geliştirme çalışmalarını hız kesmeden devam ettiriyor.

  Şirketin kısa zaman önce güncelleme paylaşırken Google gibi arama motorlarına ihtiyaç duyulmadan arama yapmayı mümkün kılacak özellik üzerinde çalıştığının ortaya çıkmasının ardından bu kez de yeni bir özelliğin duyurusu geldi. Yayıncıların Facebook’ta hızlı ve interaktif şekilde makaleler paylaşmasına yönelik “Instant Articles” özelliği kullanıma sunuldu.

  3-map

  Standart mobil web makalelerinin yüklenmesi yaklaşık sekiz saniye sürüyor. Instant Articles, makalelerin on kat daha hızlı yüklenmesini sağlıyor. Yayıncılar, yayınladıkları hikayeler üzerinde tam kontrole sahip olurken, makaleleri üzerinden satış yapabiliyor. Aynı zamanda verileri takip edebiliyor ve trafiğe yönelik bilgileri alabiliyorlar.

  Şu anda Facebook’un iPhone uygulaması(iOS) üzerinden kullanıma sunulan Instant Articles hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN