Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaFacebook’un Haber Akışı yenileniyor!

  Facebook’un Haber Akışı yenileniyor!

  facebook
  Facebook, kullanıcıların başını ağrıtan sorunlardan biri hakkında nihayet bir adım atıyor!

  Popüler sosyal medya platformu Facebook’ta özellikle son bir yılda önemli geliştirmeler kullanıma sunuldu. 2 milyara yaklaşan aylık sayfa gösterimi ile rekora koşan ağın genel olarak kullanıcı memnuniyetini üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen algoritmalara yoğunlaştığı görüldü. Sonraki güncelleme çalışmalarına dair açığa çıkan bazı detaylar, önemli sürprizlerle karşılaşılmak üzere olduğuna işaret ediyor…

  Facebook’ta bir gönderiye tıkladınız ve nihayet gönderideki başlıkla pek bir ilgisi olmayan bir içerikle mi karşılaştınız? Emin olun yalnız değilsiniz. Zira bu durum son zamanlarda birçok Facebook kullanıcısının başına gelen bir hadise. Sosyal ağ, işte tam da bu “tık” yemlerini önüne geçmek için yeni bir adım atmaya hazırlandığını duyurdu. Facebook yönetimi bazı yeni geliştirmeler sayesinde bu gibi yanıltıcı gönderilerin Haber Akışı’ndan temizlenmesini hedefliyor.

  Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, bu doğrultuda hazırlanacak olan yeni algoritma kullanıcıların Haber Akışı’ndaki gönderilere tıkladıklarında ilgili içerikte harcadıkları süreyi önemli bir veri olarak değerlendirecekler. Sosyal ağ bu süreyi başlık ve içerik açısından ilgisiz gönderileri tespit etmede kullanacak.

  Diğer yandan bu verilere gönderiye tıkladıktan sonra içeriğin yüklenme süresi ve ilgili makalenin uzunluğu gibi detaylar dahil edilmeyecek.

  Facebook’un Akış Kalite Programı adı verdiği bu yeni algoritması kapsamında kullanıcıların gönderilerle olan etkileşimi çok daha ayrıntılı bir biçimde izlenecek.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN