Facebook’u bir günde kaç kişi kullanıyor?

0

Popüler sosyal medya ağı Facebook ülkemizde, dünyanın hemen her yerinde olduğu gibi oldukça yoğun bir şekilde ziyaret edilip kullanılıyor. Platform, fotoğraf paylaşmaktan ileti yazmaya, yorumdan çeşitli bilgilere erişime kadar birçok farklı alanda etkileşim imkanı sağlıyor. Peki ünlü medya ağını, bir günlük süre içerisinde kaç kişi kullanıyor? İşte bu soruya yönelik en güncel yanıt geldi…

Facebook tarafından paylaşılan bilgilere göre, günde en az bir kez platformu ziyaret eden kullanıcı sayısı 1 milyar 320 milyon seviyesine ulaştı. Bu rakam, geçtiğimiz yılın aynı döneminde yüzde 17 daha düşüktü.

Facebook’un 2017 yılı ikinci çeyreğine ilişkin açıkladığı bir diğer veri de gelirleri ile ilgili. Buna göre gelirler 9 milyar 370 milyon dolara ulaştı. Üç aylık sürede elde edilen gelir, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 47 gibi inanması güç bir artışa işaret ediyor. Facebook, adeta kasasını durmaksızın dolduruyor.

Diğer veriler arasında Facebook Messenger kullanıcı sayısının aylık 1,2 milyar, WhatsApp günlük kullanıcı sayısının 1 milyar, Instagram aylık kullanıcı sayısının da 700 milyon olduğu kaydediliyor. Her üç platform da Facebook bünyesinde yer alıyor.

Popüler ağın önümüzdeki süreçte de gelir ve kullanıcı sayılarında artışa dair veri paylaşımlarına devam etmesi beklentisi oldukça yüksek.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın