Facebook’tan yeni doğum günü videosu özelliği

0

Sweet-Happy-Birthday-Cake

Popüler sosyal medya platform Facebook’ta yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor. Ağ, doğum günü kutlamalarının da odağında ve yeni özelliği ile yüzleri güldürüyor. Kendi ağı üzerinden her gün 100 milyonun üzerinde doğum günü mesajı paylaşıldığını belirten Facebook, bu noktadan hareketle kişiselleştirilmiş doğum günü videolarını kullanıma sundu.

Facebook, doğum günü videoları ile insanların aile ve arkadaşlarının mesajlarını ve etiketlendikleri fotoğrafları bir araya getirerek kişiye ve güne özel bir video oluşturuyor. Pratik adımlarla gerçekleştirilen video hazırlama sürecinin detayları şöyle…

1469771287_Promo

Doğum günü videoları şöyle işliyor:

Doğum gününüzün ertesi günü Facebook bu özel günde paylaşılan fotoğraf ve mesajları bir videoda topluyor. Haber Kaynağınızda görünen video ile Facebook doğum gününüzü kutluyor.

45 saniyelik videoda büyülü bir doğum günü pastası ışıklanarak hayata geçiyor ve içinden arkadaşlarınızın paylaştığı doğum günü fotoğrafları ve mesajları çıkıyor. Son derece eğlenceli bir görsellik söz konusu…

Videoyu dilerseniz zaman tünelinizde paylaşarak arkadaşlarınıza teşekkür edebiliyor, hatta isterseniz paylaşmadan önce içindeki fotoğraf ve mesajları düzenleyebiliyorsunuz.

Doğum günü mesajları konusunda klişenin bir miktar dışına çıkmak isteyen Facebook kullanıcıları açısından ilginç yenilik.

Facebook’la ilgili daha fazla haber için buraya tıklayabilirsiniz.

Sosyal medya dünyasına dair gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın