Facebook’tan topluluklara 1 milyon USD’ye varan yatırım

0

Facebook, 8-9 Şubat’ta Londra’da düzenlediği Facebook Communities Summit (FCS) etkinliğinde milyonlarca dolarlık yatırım yaptığı Facebook Topluluk Liderleri Programı’nı duyurdu.

Söz konusu yatırım kapsamında topluluk oluşturan ve onlara liderlik eden kişilere 1 milyon USD’ye kadar yardım da yapılacağı açıklandı.

Aralarında Mide Lobisi, İhtiyaç Haritası, Bisikletli Kadın İnisiyatifi, Araştıran Anneler, Saçım Saçın Olsun, Interrail Türkiye ve Kalpler Erisin olmak üzere Türkiye’den seçilen yedi grubun da bulunduğu etkinlikte Avrupa’nın dört bir yanından toplam 300 topluluk lideri bir araya geldi. Grup liderlerine yeni sosyal ağ ürünlerinin tanıtılmasının yanı sıra Londra’daki mühendislik ekibinin üzerinde çalıştığı, insanları güvenli tutmaya odaklanan teknolojiler de tanıtıldı.

Facebook Communities Summit’te öne çıkan konular şöyle:

Facebook Topluluk Liderleri Programı

Topluluk liderlerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Facebook, onlara daha etkili sonuçlar elde etmeleri için ihtiyaçları olan yardımı platformun uygulama ve hizmet ailesi ile sunuyor. Bu yönde tasarlanan Facebook Topluluk Liderleri Programı’nın özellikleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Programın İhtisas ve Burs ayağı kapsamında dünyanın dört bir yanından topluluk liderlerine fon sağlanacak.
  • En fazla beş topluluk lideri seçilerek her biri tasarılarını finanse etmeleri için 1,000,000 USD’ye varan ödül kazanacak.
  • En fazla 100 lider burs programımız için seçilecek ve belirli topluluk girişimleri için kullanılmak üzere her biri 50,000 USD’ye varan hibe kazanacak.
  • Topluluk Liderliği Grupları, yerel toplulukların liderlerini yüz yüze buluşturacak; onlara iletişim kurma, birbirinden öğrenme ve işbirliği yapma fırsatını sunacak.
  • Topluluk Liderlerine Özel Facebook Grupları ile İngiltere ve ABD’de 10.000’in üzerinde grup lider bir araya getiriliyor. Birbirleriyle iletişim kurmalarının yanı sıra Facebook ekibiyle yeni özellikler denemeleri ve geribildirim yapmaları sağlanacak.

Cevap bırakın