Facebook’tan önce Facebook Lite karardı

0

Ana uygulamanın belirli özelliklerini sunan Facebook Lite, daha az veri tüketmesiyle öne çıkıyor. Şimdi ortaya çıkan bilgiye göre, uygulama karanlık moda geçecek. Böylece daha az veri tüketmesinin yanında kullanıcıların gözlerini de yormayacak. Facebook Lite için karanlık mod kullanıcı deneyimini iyileştirecek.

Facebook Lite için karanlık mod

Ana uygulama için karanlık mod görselleri geçen kasım ayında çıkmıştı. Ancak bu özellik henüz Facebook uygulamasına gelmiş değil. Diğer yandan birçok Facebook Lite kullanıcısı karanlık moda geçmiş durumda. Facebook’un daha az veri tüketen versiyonunu kullanıyorsanız Ayarlar kısmından Karanlık Mod seçeneğini aktif edebilirsiniz. Bu arada karanlık moda geçildiğinde tamamen siyah bir tema beklemek pek de doğru olmaz.  Geçiş yapıldığında kullanıcıları siyahtan ziyade koyu gri bir renk tasarımı bekliyor. Ancak, bu da tabii ki kullanıcıların gözlerini yormaması açısından yeterli.

Facebook Lite karanlık mod, geçen ocak ayından beri kullanıcılara kademeli olarak sunulmaya başladı. Şu anda tüm kullanıcılara sunulmuş olmasa da çok kısa sürece daha da geniş kitlelere yayılacağını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın