Facebook’ta ne kadar zaman harcıyorsunuz? [Öğrenin]

0

Artık Facebook kullanıcıları, uygulamada ne kadar zaman geçirdiğini öğrenebilecek. Kullanılama sunulan yeni özellik sayesinde sosyal medya ağı içerisinde geçirilen zamanın ne kadar olduğu tüm oldukça kolay bir şekilde görülebilecek. İşte detaylar…

İlk olarak Haziran aylarında dedikodusu çıkan ve Ağustos ayında Facebook tarafından resmi olarak duyurulan “Facebook zaman sayacı” şu anda faaliyete alınmış durumda. Bundan böyle kullanıcılar “Facebook’ta Geçirdiğin Süre” tanımlamasıyla uygulama içerisinde ne kadar zaman geçirdiğini görmüş olacak.

Aynı özellik geçen hafta içerisinde aktivite paneli olarak Instagram’a gelmiş ve “Hareketlerin” adıyla kullanıma sunulmuştu. Şimdi de sıra Facebook geldi ve popüler sosyal ağ geçirilen zamanı gösteren sayacı devreye aldı.

Yeni özellik ile geçirilen zaman yüzeysel olarak değil tam tersine grafikler ile kullanıcılara aktarılıyor. Panele ulaşmak isteyen iOS kullanıcıları sağ alt köşede bulunan menü ikonuna tıklarken, Android kullanıcıları ise sağ üst köşede yer alan menüden özelliğe erişim sağlayabiliyor. Menü ikonlarına tıklandıktan sonra Ayarlar ve Gizlilik sekmesi içerisine girilmesi gerekiyor. Çünkü “Facebook’ta Geçirdiğin Süre” paneli burada yer alıyor.

Kullanıcıları Facebook üzerinde ne kadar zaman geçirdiklerini konusundaki sınırlamayı kendileri yapabiliyor. Yeni özellik ile günlük geçirilen zamanı dahi öğrenmek mümkün. Ancak can sıkıcı olan özelliğin çok arka plana atılmış olması. Panele ulaşmak oldukça zaman alıyor. Bu konuda Facebook’a daha kolay erişim konusunda öneriler sunulduğu belirtiliyor.

Yeni özellik aktivite paneli ulaşımı zor bir konumda olsa da uzun zamandır kullanıcıların beklediği bir özellik. Çünkü birçok kullanıcı istemsiz bir şekilde Facebook üzerinde çok zaman geçirdiğini ve bunu engelleyemediğini belirtiyor.

Cevap bırakın